Wyszukiwanie
x

Jaki fotelik samochodowy 0-36 kg wybrać? *TOP 4*

Poradniki

Fotelik w kategorii 0-36 kg, czyli grupa 0/1/2/3.

 

O fotelikach o takim szerokim zasięgu wagowym musicie wiedzieć, że:

Dedykowanie fotelika od grupy 0 nie oznacza, że możecie w nim wozić noworodka. Dla noworodka zaleca się fotelik w kategorii 0-13 kg, gdzie jest dla niego specjalnie wyprofilowana wkładka.

Do fotelika następnego można przesądzić niemowlaka najszybciej  ok. 6 miesiąca życia, dziecko, które jest już gotowe na pozycję siedzącą.

 

Dedykowanie fotela do 36 kg nie oznacza też, że na pewno wystarczy on do końca. 

 

Po pierwsze dziecko powinno jeździć w foteliku do 150 cm wzrostu, a to oznacza, że nawet do ok. 10 roku życia. Na tak długie użytkowanie fotela często nie pozwoli jego fizyczne zużycie, a druga sprawa to jego rozmiar. Może się on okazać za wąski, za mały, dla dziecka starszego. Fotele z 3 grupy wagowej 15-36 kg są po prostu od niego szersze w ramionach.

 

Jednakże fotelik 0-36 kg może być dobrą alternatywą dla osób, które chcą zakupić fotel na dłużej niż tylko 4 lata, oraz mają świadomość, że po przesadzeniu dziecka z fotelika pierwszego, powinni wozić dziecko nadal tyłem do kierunku jazdy.

 

Zatem ten fotel pozwala na wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, nawet do 4 roku życia, a następnie zmianę jego pozycji na jazdę przodem do kierunku jazdy.

 

Zachęcam do obejrzenia filmu, gdzie nie tylko pokazujemy przykładowe fotele w kategorii 0-36 kg, ale też edukujemy w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie.

 

W filmie przedstawione zostały przykłady 4 fotelików.

Montaż tylko na pas przodem i tyłem do kierunku jazdy: Joie Every Stages, Graco Slimfit.

Montaż pasem w ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, montaż na isofix w ustawieniu przodem do kierunku jazdy: Graco Slimfit LX, Nuna Tres

Joie Every Stages

Graco Slimfit

Gracp Slimfit LX

Nuna Tres

Udostępnij artykuł