Wyszukiwanie
x

Najlepsze foteliki RWF tyłem do kierunku jazdy

Poradniki

Fotelki samochodowe RWF

Fotelik RWF to taki, w którym dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy. 

To najbezpieczniejsze foteliki do przewożenia dzieci, dzisiaj przedstawimy Wam grupę do 25 kg.

Fotele te montowane są wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, posiadają wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Pozwalają na przewożenie dziecka do 25 kg, czyli 4-6 lat.

Montaż takiego fotelik odbywa się poprzez system pasów kotwiczących i nogę stabilizującą, taki system, pozwala na odsuniecie fotela od oparcia, co daje dodatkową przestrzeń na nóżki dziecka.

Fotele te są też szersze w ramionach niż te 18 kg i wyższe w zagłówku, co zapewnia komfort nawet większym dzieciom.

Jazda tyłem zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa, podczas zderzenia, głowa dziecka wciskana jest w oparcie fotele, który pochłania większość energii, która działa podczas zderzenia na kar dziecka.

Test Plus

Test Plus uznawany jest za wyjątkowo rygorystyczny i jest przeznaczony tylko dla modeli montowanych tyłem do kierunku jazdy(RWF).

Test Plus został wprowadzony przez szwedzkie instytuty motoryzacyjne: VTI (Szwedzki Narodowy Instytut Rozwoju Dróg i Transportu) oraz NFT (Krajowe Towarzystwo Bezpieczeństwa Drogowego).

Test ten bada foteliki w dwóch kategoriach wagowych do 18 kilogramów i do 25 kilogramów .

Instytuty współpracujące z marką Volvo opracowały maksymalne siły nacisku, które nie powodują trwałych obrażeń u dziecka. Kolejno jest to: 122kg dla 3-latka i 164kg dla 6-latka. Pozytywny wynik otrzymują jedynie modele, w których siła nacisku działająca w czasie wypadku na głowę i szyję dziecka nie przekracza krytycznej wartości.

Plusy i minusy fotelików RWF

Plus: jazda tyłem nawet do 6 roku życia, komfort, miejsce na nóżki.

 

Minus: zaawansowany montaż, problem z przekładaniem między samochodami, zabiera dużo miejsca w samochodzie.

Udostępnij artykuł