Wyszukiwanie
x

Espiro Galaxy – Recenzja wózka spacerowego

Opinie
Espiro Galaxy według mnie może zostać skategoryzowany jako miejsko parkowy, głównie przez małe koła.
 
Jest bardzo zwrotny i manewrowanie nim w małych przestrzeniach jest wygodne, choć nie jest jakiś bardzo lekki 10,3 kg. 
 
Wózek będzie widoczny po zmroku bo ma wszyte odblaskowe taśmy w budkę. 
Największym atutem tego wózka jest możliwość zmiany położenia siedziska. Można go ustawić przodem i tyłem do kierunku jazdy. Ustawienie przodem jest bardzo ważne jeśli przesadzamy do spacerówki bardzo małe dziecko , chcemy mieć z nim kontakt wzrokowy.

Podwozie

Amortyzacja jest na wszystkich 4 kołach , ale nie ma się co czarować to nie jest wózek terenowy bo ma dość małe kółeczka.
 
W podbijanie na wjazdy przy mniejszych kołach zawsze trzeba włożyć trochę wysiłku. Hamulec mały ale wygodny w obsłudze.
 
Przednie koła można zablokować do jazdy na wprost, co przyda się w okresie zimowym lub gdy będziemy musieli przejechać jakieś żwiry lub koleiny.
 
Kosz nie jest może zbyt głęboki, ale jest za to bardzo duży.
Z tyłu oparcia znajduje się kieszonka, która świetnie zastąpi nam torebkę i przyda się na drobiazgi.

Konstrukcja

Kolejny plus to regulacja rączki, w położeniu maksymalnej wysokości nawet bardzo wysokie osoby będą miały wygodną pozycję do prowadzenia wózka. Wysunięcie rączki jest na tyle duże, że wysokie osoby robiąc krok nie będą uderzały o oś z tyłu nogami.
 
Składanie i rozmiar wózka po złożeniu to jego niewątpliwe zalety. 
Siedzisko do składania powinno być wpięte przodem do kierunku jazdy. Składamy siedzisko uchwytem w oparciu, a następnie rączkę kładziemy do przodu i cały wózek właściwie samoistnie złoży się w wygodny i nieduży element.

Siedzisko

Duża budka to też niewątpliwy atut każdej spacerówki , w tym modelu powiększymy ją o ⅓ , a w górnej części znajdziemy okienko do podglądu i wentylacji.
 
Podnóżek z regulacją wykonany jest z ekoskóry, ten materiał łatwo będzie utrzymać w czystości.
 
Barierka obszyta jest tym samym materiałem co cały wózek. Materiał ten możemy zdjąć z pałąka do wyczyszczenia w razie potrzeby , barierkę oczywiście można uchylić lub odpiąć.
 
Materiał na wózku posiada ochroną UV 50+, cały materiał jest trwały i impregnowany więc nie będzie szybko przyjmował zabrudzeń i drobny deszcz nie spowoduje przemoczenia tkaniny.
 
Samo siedzisko z całą pewnością jest bardzo dobrym wyborem na okres letni. Z tyłu mamy siateczkę, która będzie wentylować całe plecy dziecka. Dodatków jest bardzo wysokie bo ma aż 55 cm. Jedyny inny wózek jaki znam z takim wywietrznikiem to wózek Cybex Mios, generalnie Galaxy przypomina trochę ten wózek, nawet systemy składania mają podobne.
 
Miejsca do siedzenia jest dużo i jest miękkie.
 
Pasy standardowo 5 pkt z regulacją i naramiennikami.
 
Oparcie zarówno w ustawieniu przodem i tyłem do kierunku jazdy możemy rozłożyć na płasko.
 
Dodatkową bardzo przydatną rzeczą w Espiro Galaxy jest śpiworek z odpinaną wkładką na siedzisko. Na siedzisko możemy wykorzystać również samą wkładkę. Śpiworek po przypięciu będzie dobrą ochroną na chłodne zimowe spacery.

Do dokupienia:

Podsumowanie

Plusy: siedzisko w obu kierunkach , system składania, wentylacja oparcia
 
Minusy: małe koła

Dane techniczne:

Waga wózka: 10,3 kg
Wysokość oparcia: 55 cm 
Szerokość siedziska: 32 cm
Udostępnij artykuł