Wyszukiwanie
x

Espiro Magic – Recenzja wózka spacerowego

Opinie
Koła nie są duże, z pianki która jest na tyle elastyczna, że nie terkocze podczas jazdy po kocich łbach. Amortyzacja jest ale niewielka, całość sytuacji ratuje rodzaj konstrukcji. Tutaj duży wpływ na jazdę po wybojach ma właśnie taką amortyzująca konstrukcja.
W podbijaniu na krawężnik również ta amortyzująca konstrukcja będzie dla nas niezłym wspomaganiem. Hamulec jest mały i niezbyt wygodny w obsłudze, niektórym rodzicom dla których ważna jest też estetyka wykonania przeszkadzają linki hamulca, które są widoczna przy konstrukcji na dole wózka.
 
Koszyk na ramie jest głęboki i wystarczająco pojemny, po rozłożeniu pleców do spania, nie będziemy mieć do niego dostępu od góry , producent zapewnił jednak dojście do koszyczka i stworzył z boku dodatkowe odcięcie.
 
Podnóżek w starszym modelu był przypinany na pas, coś w rodzaju pasa krokowego, czasem nie zdawało to egzaminu, bo jeśli dziecko przesunęło pupkę za bardzo do przodu, cały ciężar przesuwa się na podnóżek i dochodziło do zerwania paska.
Teraz w nowych modelach mamy już zmieniony system i podnóżek jest podnoszony na sztywno przez metalową podpórkę, niestety tylko w jednej pozycji
 
Siedzisko jest wystarczająco duże ok 30 cm, jest wygodne, dość miękkie, plecy są wysokie.
Oczywiście obowiązkowe pasy 5 pkt. które możemy skracać i wydłużać.
Oparcie rozłożymy też do pozycji całkiem na płasko , taśmowa regulacja pochylenia z jednej strony fajnie bo możemy ustawić dowolną pozycje, ale z drugiej strony przy podnoszeniu do góry oparcia zawsze musimy w to włożyć nieco siły.
W pozycji na płasko z tyłu możemy  otworzyć dużą powierzchnię do wentylacji. W oparciu z tyłu jest również mała kieszonka na drobiazgi.
Budka oczywiście na plus bo jest dodatkowo rozkładana i posiada w górnej części okienko do podglądu.
Barierkę możemy uchylać lub odpiąć.
 
Rączka pokryta pianka to słaba strona , pianka zawsze wchłonie nam więcej zabrudzeń, które trudno z niej usunąć.
 
Składanie jest 3 etapowe, ale główne mechanizmy składania znajdują się w rączce. Obowiązkowo po złożeniu trzeba założyć blokadę, która generalnie pomoże też zmniejszyć wielkość wózka po złożeniu, bo dociągnie całość konstrukcji do siebie. Wózek jest bardzo poręczny w przechowywaniu, bo nie zajmuje dużo miejsca.
 
Na wyposażeniu znajdziemy folie przeciwdeszczowa i osłonkę na nóżki na chłodniejsze dni.
Plusy: lekki, mały po złożeniu,
 
Minusy: linki na konstrukcji, podnóżek, nie  regulowana rączka
 
 
Dane techniczne:
Waga wózka : 8,9kg
Wysokość: 104-107 cm
Rozmiar wózka rozłożonego: 84 x 52 cm
Rozmiar po złożeniu : 100 x 30 cm
Udostępnij artykuł