Wyszukiwanie
x

Britax Romer Smile III – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Wózek Britax Romer Smile III dedykowany jest rodzicom, którzy lubią długie spacery na łonie natury. Dlaczego tak uważam, ponieważ to duże koło z bieżnikiem, dobre zawieszenie i impregnowany materiał i odblaskowe taśmy świetnie się do tego nadają. 

Podwozie

To dzięki amortyzacji centralnej zawieszenia i amortyzacji kół przednich jazda po kostce typu kocie łby, leśnych ścieżkach i dziurawych chodnikach będzie bardzo płynna.

 

Podbicie na przeszkodę będzie naturalne, nie trzeba w niego wkładać dużo siły bez. 


Hamulec z oznaczeniem kolorystycznym stop and go jest przyjazny sandałom, bo nacisk robimy tylko od góry a oznaczenie z kolorem pokazuje w jakiej pozycji jest hamulec. 


Koła w tym wózku mają znaczący wkład w pokonywaniu nierówności, koła są duże i pompowane z bieżnikiem. Koła z przodu standardowo możemy zablokować do jazdy na wprost i zdjąć jednym przyciskiem.

Pamiętajmy o zdejmowaniu kół do konserwacji, bo po jeździe w błocie czy piasku warto przeczyścić mechanizm kół, aby zachować ich 100% sprawność. Koła z tyłu zdejmujemy przyciskiem centralnym na zewnątrz koła.

Konstrukcja

Rączka do prowadzenia obszyta jest estetyczną brązową ekoskórą, regulacja wysokości tzw. systemem łamanym.

 

W tym modelu należy też zwrócić uwagę na olbrzymi kosz na konstrukcji, wg producenta ma on udźwig aż 7 kg. Wokół kosza są taśmy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa przy spacerach po zmroku. 

 

Do złożenia konstrukcji musimy użyć obu rąk, tak jak to jest w większości wózków wielofunkcyjnych. Rama wraz z kołami po złożeniu waży 9 kg. Przy składaniu należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie kół przednich , jeśli wejdą one pod kosz, między koła przednie to całość będzie dużo mniejsza po złożeniu.

Wózek możemy złożyć również z siedziskiem spacerowym ale tylko w pozycji przodem do kierunku jazdy. Po złożeniu spokojnie zapakujemy całość do większości bagażników samochodów.

smile3

Gondola

Gondola położona jest na takiej wysokości że zarówno osoby wysokie jak i niskie nie będą miały dyskomfortu przy schylaniu do niej. 

Budka z przodu ma dodatkowy wysunięty daszek. Z tyłu możemy odsunąć cały panel wypełniony moskitiera do wentylacji.

Osłonka w gondoli ma z przodu wyższy kołnierz, który chroni od wiatru, zapięcie całości na zatrzaski. 

Składanie budki jest bardzo przyjazne , naciskamy przyciski i nie musimy ich trzymać do złożenia budki. Taki system uważam za bardzo potrzebny, bo trudno złożyć budkę jeśli musimy równocześnie trzymać przyciski.

Wnętrze z bawełnianym obszyciem , które po odsunięciu suwaka możemy zdjąć w całości do prania.

Gondola wyposażona jest w materac, długość wewnętrzna gondoli to 73 cm. Może i nie jest to bardzo duża gondola, ale wystarczająca do wożenia dzieci do 5-6 miesiąca. 
Zdjęcie gondoli przyciskami z pamięcią (czyli nie muszę wciskać 2 równocześnie).

W spodzie gondoli znajdują się nóżki, które spełnią swą funkcję, gdy będziemy kłaść gondolę na ziemi.

Fajną rzeczą w Britax Romer Smile III jest możliwość złożenia gondoli na płasko, robimy to właściwie 3 ruchami , odsunięcie wewnętrznej wyściółki , złożenie 1 prętów napinającego i złożeniu drugiego pręta napinającego . uzyskujemy w ten sposób bardzo płaską gondolę do przechowywania i transportu.

Spacerówka

Siedzisko spacerówki standardowo możemy wpiąć tyłem i przodem do kierunku jazdy. Spacerówka robi wrażenie niewielkiej , ale to tylko pozory , może posłużyć nawet dla 3-4 latków, ponieważ została przetestowana do 22kg.


Budka w spacerówce po odsłonięciu ukrytego panelu powiększa się o 1/3. U góry znajduje się okienko z moskitierą do wentylacji i podglądu.


Oparcie możemy rozłożyć w 3 pozycjach, również do prawie całkiem leżącej.


Podnóżek z podparciem na buciki wykonany z tworzywa sztucznego będzie łatwy do wyczyszczenia.


W siedzisko wszyty jest też pas krokowy to rozwiązanie pojawia się w niewielu wózkach, ale jest bardzo przydatne. Gdybyśmy zapomnieli o zapięciu pasów dziecku lub dziecko samo odpięło je, to pas krokowy zapobiega jego wysunięciu z wózka.


Barierkę możemy uchyli, co ułatwi nam wsadzanie dziecka.

 
Siedzisko ma wysokie plecy 48 cm , wygodną powierzchnię siedzącą dość głęboką, czyli dziecku nie będzie wiać z boków. 5 pkt. pasy bezpieczeństwa z naramiennikami. 

Podsumowanie

Plus: dobre koło, zawieszenie, systemy regulacji budki, duży kosz 
Minusy: brak wyposażenia, adaptery do fotelika nie pasują do wszystkich modeli fotelików 

Dane techniczne:

Waga wózka: 13 kg 
Waga konstrukcji z kołami: 9 kg 
Szerokość wózka: 57 cm 
Wewnętrzna długość gondoli: 73 cm 
Szerokość siedziska spacerowego: 30 cm 
Wysokość oparcia: 48 cm 

Udostępnij artykuł