Wyszukiwanie
x

Britax Romer B-Agile – Recenzja wózka spacerowego

Opinie

Aktualizacja:

Recenzja tworzona była dla pierwszego modelu tej edycji czyli Britax B Agile M.

Kolejnym już w mojej opinii poprawionym dużo modelem jest kolejny B Agile R.

Różnice są znaczące. Model R ma już rączkę i pałąk z ekoskóry, pałąk już ma możliwość odchylania. Ważną rzeczą są też gumowe koła. Można uznać, że model R jest dedykowany na trudniejsze drogi, właśnie dzięki tym lepszej jakości kołom.

 

O modelu M możecie w szczegółach poczytać poniżej.

Wreszcie Britax tym modelem wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rodziców i stworzył dobry , markowy produkt w przystępnej cenie. Jak zwykle  trzeba przyznać że britax nie rozczarowuje jakością wykonania i użytymi materiałami.

Choć nie ukrywam żę raczka z pianki mogłaby być zastąpiona przez inny materiał. Mnie zawsze przeraża utrzymanie tej porowatej pianki w należytej czystości.

Trzeba przyznać, że wózek prowadzi się bardzo lekko, choć super lekki nie jest ok 10 kg.

Amortyzacja jest, ale dość twarda. Przez co  w podbijanie na krawężniki jeśli wózek jest maksymalnie obciążony trzeba jednak włożyć trochę siły. 

Hamulec malutki przy prawym kole, blokada łatwa, ale odblokowanie w sandałkach np. może być uciążliwe.

Koła z są pianki, która jest dość twarda, czyli musimy być świadomi że koła nie dadzą nam miękkości przy jeździe po trudnym terenie. Przejechałem się po kostce z obciążeniem i nie ukrywam, że terkotanie pojawiło się. Oczywiście można się do tego przyzwyczaić , bo komfortu jazdy to nie odbiera.

Przednie koła oczywiście blokowane do jazdy na wprost i możemy je  zdjąć jednym ruchem. Koła z tyłu są dużo większe i również możemy je szybko zdemontować.

Kosz jest duży i z łatwym dostępem. Wózek jest przeznaczony dla dzieci do wagi 22kg. Do kosza możemy włożyć aż 4 kg. Dodatkowe wyposażenie to folia przeciwdeszczowa w estetycznym futerale

Budka jest duża z przodu z daszkiem , możemy ja jeszcze powiększać , bo pod suwakiem znajduje się dodatkowy panel.

Panel ten będzie na pewno wykorzystywany w okresie letnim, bo są w nim również dodatkowe wywietrzniki z moskitierą po bokach. W górnej części budki jest okienko do podglądu.

Podnóżek regulowany , na dole dodatkowy podest na buciki dla starszego dziecka

Oparcie rozkładane w 3 pozycjach do całkowicie płaskiej również, przez co wózek może być używany od narodzin.

Barierka niestety nie jest uchylana, możemy ją tylko całkowicie zdjąć, co nie zawsze jest wygodne przy wkładaniu dziecka do wózka. Barierka obszyta jest takim samym materiałem jak wózek. Materiał jest odporny na zabrudzenia więc bez obaw dziecko tak szybko jej nie ubrudzi.

Siedzisko ma standardową szerokość 34 cm, wysokość oparcia to 44 cm.

Siedzisko jest wystarczająco miękkie. 5 pkt pasy bezpieczeństwa możemy regulować na wysokość i szerokość. Naramienniki i osłonka na klamrę wyeliminują ewentualny ucisk.

Składanie może odbywać się jedną ręką, zdejmujemy blokadę i pociągamy za taśmę w siedzisku.

Plusy: wygodny, duża budka, łatwe składanie, przeznaczenie do 22kg

Minusy: twarde koła, wyjmowanie barierki, rączka z pianki

Udostępnij artykuł