Wyszukiwanie
x

Wózki wielofunkcyjne od kuchni, czyli kilka słów o zestawach 2w1, 3w1 a nawet 4w1

Poradniki

Wózek wielofunkcyjny, wózek hybrydowy, wózek 2w1

 

Wózek składający się ze stelaża, gondoli, oraz spacerówki, najczęściej znany jest pod nazwą zestaw 2w1. Czasami producenci starają się skusić klientów tajemniczymi nazwami, takimi jak wózek hybrydowy, lub daleko idącą nazwą wózek wielofunkcyjny. Wszystkie one jednak odnoszą się do wyżej opisanego zestawu. Zestaw 2w1 jest bardzo popularny wśród rodziców i to właśnie jego wybierają najczęściej. To opcja wygodna i funkcjonalna, ponieważ gwarantuje spokój na co najmniej pierwszy rok życia dziecka, a częściej znacznie dłużej.

 

Hybryda w wersji 3w1. Czy warto?

 

Bardziej rozbudowaną wersją wózka wielofunkcyjnego jest zestaw 3w1, który poza stelażem, gondolą i spacerówką, oferuje jeszcze fotelik samochodowych. Może to wydawać się wersją idealną, jednak nie jest tak do końca i to właśnie ta opcja wymaga od rodziców najwięcej uwagi i przemyślenia. O ile przy zakupie wózka można kierować się jego designem czy innymi wizualnymi aspektami, o tyle przy wyborze fotelika, powinna nami kierować tylko jedna zmienna – bezpieczeństwo. Wybierając fotelik dla dziecka, przede wszystkim musimy kierować się jego bezpieczeństwem, dlatego ważne, aby wybierać foteliki posiadające wysokie noty w testach ADAC, oraz te z homologacją I-size. Wiele fotelików, oferowanych jako uzupełnienie zestawu 3w1, nie posiada żadnego z powyższych parametrów. Mają one tylko homologację ECE R44/04, która dopuszcza je wprawdzie do użytku, ale gwarantuje ochronę jedynie przed mandatem. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka, a co gorsze narażać go ze względu na atrakcyjny design fotelika od kompletu.

 

4w1, czyli czego jeszcze potrzebują rodzice?

 

Zestaw 4w1, jest bezpośrednim uzupełnieniem zestawu 3w1, ponieważ najczęściej tym brakującym akcesorium jest Isofix. Decydując się zatem na zakup wózka wielofunkcyjnego 4w1, otrzymamy: stelaż wózka, gondolę, spacerówkę, fotelik, oraz bazę Isofix, za pomocą której, montujemy fotelik w samochodzie.

 

Czy warto kupować wózek wieloelementowy? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań przyszłych rodziców. Przed podjęciem decyzji, warto przemyśleć wszelkie za i przeciw. Trzeba porównać różne opcje i wybrać tą, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom i możliwościom rodziców, a równocześnie zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo dziecku.

Udostępnij artykuł