Wyszukiwanie
x

Wózki dziecięce dla wysokich

Poradniki

Cechy wózka dla wysokich osób

Jeśli jesteś wysoką osobą to komfort użytkowania wózka podczas spacerów i codziennego użytkowania może znacząco podnieść kilka istnych cech:

  1. Regulacja rączki z dużym zasięgiem. Najlepiej spisują się wózki z teleskopowymi rączkami, ale modele z tzw. systemem łamanym regulacji również mogą wysoko się podnosić. Oddalenie prowadnicy od gondoli i od torby zawieszonej na rączce.  Tak, aby podczas spaceru robiąc swobodnie krok nie uderzać o gondolę lub o torbę. 
  2. Wyższe usytuowanie gondoli od ziemi. Niektóre modele wózków mogą posiadać adaptery podwyższające do gondoli, co też jest bardzo skuteczne. Takie położenie gondoli będzie wygodne, schylanie do podniesienia dziecka, przewinięcia czy poprawienie nie będzie wymagać mocnego schylania.
  3. Duża gondola. Jeśli rodzice są wysocy, to raczej można zakładać, że dziecko też będzie większe, zatem, aby gondola wystarczyła przynajmniej do 5-6 miesiąca, należy wybrać taka powyżej 75 cm długości wewnętrznej po materacu.
  4. Duże koła. Im większe koła, tym wyżej położona gondola i wyżej położona oś łącząca koła. Jeśli oś jest położona zbyt nisko, wysokie osoby przy stawianiu większego kroku, często deptają po osi. Wysokie położenie osi, lub konstrukcja, która ma inne rozwiązanie niż oś między kołami, pozwalają na swobodne prowadzenie bez uciążliwego wchodzenia w oś wózka.

Wózki zaproponowane w filmie odpowiednie dla wysokich osób

Udostępnij artykuł