Wyszukiwanie
x

Wózki dla niższych osób

Poradniki

Cechy wózka dla osób o niskim wzroście

Model, które pokaż jako propozycje wózków dla osób o niskim wzroście, to modele, które są też dość uniwersalne. Czyli możemy je swobodnie używać, również w sytuacji kiedy mamy znacząca różnice wzrostu między osobami spacerującymi z wózkiem.

Powody są dwa. Po pierwsze możemy podnieść gondole wyżek, ponieważ każdy z tych wózków ma możliwość montażu adapterów podwyższających gondolę. Po drugie regulacja rączki jest na tyle duża, że podniesienie jej na wysokość pozwala swobodnie prowadzić wózek również tym wysokim.

Cech wózka dla niższych osób:

  1. Położenie gondoli. Powinno być niżej, tak aby w wygodnej pozycji móc wyjmować i zajmować się dzieckiem podczas jego spoczynku w gondoli.
  2. Regulacja rączki. Duży zakres regulacji, który ułatwi ustawianie prowadnicy w najwygodniejszej na osoby prowadzącej pozycji.
  3. Rozmiar wózka. Lepiej jeśli wózek dla osób niskich jest bardziej kompaktowy, przy mniejszym wózku po prostu osoba niska będzie wyglądała proporcjonalnie.
  4. Waga wózka. Niższa waga ułatwi funkcjonowanie w codziennym użyciu. Łatwiej będzie przenieść wózek, podnieść go lub spakować.
  5. Rozmiar po złożeniu. Składanie i rozmiar po złożeniu to kolejna ważna cecha. Dobrze jeśli rozmiar po złożeniu jest na tyle nie duży, aby osoba mniejsza była w stanie go objąć i przenieść samodzielnie.
  6. Składanie z wersja spacerowa to dodatkowy atut.

Udostępnij artykuł