Wyszukiwanie
x

Wózki biegowe w zestawie 2w1

Poradniki

Lubisz ruch, planujesz, że po urodzeniu dziecka nadal chcesz być aktywna.

Co skłania Cię do pomysłu zakupu wózka do biegania. Może być wiele powodów. Szybki powrót do formy, styl życia, pasja, a może coś innego.

Może, bieganie nie musi być Twoja pasją, ale Twojego partnera, czyż to nie będzie pięknie spędzony czas, on pobiega z dzieckiem, a Ty  będziesz miała czas dla siebie.

Jeśli zakładamy, że nie biegacie maratonów i raczej chcielibyście wózek, który nie będzie tylko biegowym, ale spełniał też funkcje klasycznego wózka, czyli będzie miał możliwość zapięcia gondoli i  fotelika samochodowego. 

Oczywiście będzie w miarę możliwości nieduży po złożeniu i łatwy w manewrowaniu i skręcaniu, to mogę Ci podać kilka cech, na których powinnaś się skoncentrować podczas wyboru takiego wózka i podać kilka modeli wartych uwagi.

Taki wózek powinien mieć:

  1. Łatwy w obsłudze hamulec ręczny.
  2. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.
  3. Daszek, a najlepiej dodatkowo rozkładaną budkę.
  4. Rozkładane oparcie.
  5. Trzy koła, jeśli ma być ten wózek wygodny do prowadzania również w terenach nierównych, miejskich uliczkach to koniecznie przednie koło musi być skrętne, ale do opcji biegania musi mieć blokadę do jazdy na wprost.
  6. Pasek do nadgarstka (zapobiega samowolnemu oddaleniu się wózka).
  7. Opcje wpięcia gondoli i co też się czasem przydaje fotelika samochodowego.
  8. Opcję dodania gadżetów typu folia przeciwdeszczowa, moskitiera, śpiwór, uchwyt na kubek.
  9. Kosz pod wózkiem na zakupy, bez takiego elementu nie funkcjonuje wózek uniwersalny.

Poniżej wymienię Wam 4 modele, które spełniają te funkcje, dodam kilka słów na ich temat oraz ceny (takie, które najczęściej pojawiają się  w sklepach internetowych)

X-lander X-run

Cena spacerówki 1598 zł.

Waga wózka 11,6 kg.

Udźwig do 15 kg.

Hamulec ręczny i dzwonek na rączce zapewniają bezpieczeństwo na drodze.

Do założenia gondoli musimy zdjęć tapicerkę, nie jest to problemem, a po jej zdjęciu i założeniu gondoli wózek wygląda naprawdę efektownie.

To jeden z najtańszych, wózków biegowych na rynku. Bez obaw za tą atrakcyjną ceną nie stoi niższy komfort jazdy czy bezpieczeństwa. To naprawdę dobry wózek dla tych, którzy szukają czegoś uniwersalnego i niedrogiego.

Baby Jogger Summit X3

Cena spacerówki 2199 zł.

Waga wózka 12,7 kg.

Przeznaczony dla dzieci do 15 kg.

Ręczny hamulec i blokada koła przedniego w rączce, bardzo ułatwia funkcjonowanie.

Możemy zamontować fotelik samochodowy lub  gondole bez zdejmowania materiału z siedziska.

BOB Revolution Pro

Waga wózka 12,8 kg

Przeznaczenie do 17 kg (dziecko), kosz 4, kieszeń 1 kg

Bardzo uniwersalny wózek dzięki możliwości przełączenia jego trybu ze sportowego na miejski za pomocą przełącznika znajdującego się nad przednim kołem. W wersji miejskiej wózek skraca się po przełączeniu aż o 14 cm.

Dodatkowo amortyzacja posiada dwustopniową regulację, co pozwala dostosować jej miękkość do nawierzchni.

Dwa rodzaje hamulców ręczny przy rączce wózka (wykorzystywany do szybkiego wyhamowania podczas jazdy) i postojowy (przy osi) używany do zablokowania podczas postoju.

Do założenia gondoli BOBO lub fotelika samochodowego nie zdejmujemy tapicerki wózka. Wygląda to mało efektownie, ale spełnia funkcje, a to chyba ważniejsze.

Thule Glider 2

Cena 3119 zł

Waga wózka 10,8 kg

Udźwig do 22kg

Najlżejszy z przedstawionych wózków, a do tego z największym zatwierdzonym normą udźwigiem do 22 kg

Do zamontowania gondoli zdejmujemy tapicerkę. Wózek wygląda naprawdę pięknie i nowocześnie i spełni w tej wersji wymagania nawet najwybredniejszych rodziców.

 

Podsumowując, jeśli nie jesteś pewien, czy zostanie z Ciebie wybitny biegacz, czy Twoje dziecko będzie akceptowało dłuższe spacery w tej firmie.

Wybierając takie uniwersalne wózki, nie pozbawiasz się opcji wózka miejskiego, a bieganie czy też szybki chód z takim wózkiem będzie bezpieczny i przyjemny.

Udostępnij artykuł