Wyszukiwanie
x

Tutis Uno – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie
Wózek prowadzi się bardzo płynnie, również dzięki dobrej amortyzacji pojedziemy nim każdy teren i ułatwi ona podbijanie i wjazdy na wszystkie przeszkody napotkane na spacerze. Sesja zdjęciowa, którą robiliśmy z tym wózkiem udowodniła, że pojedzie on w każdy teren. Amortyzacja ma możliwość regulacji na bardziej twardą co przydaje się już na etapie spacerówki.
 
Koła z przodu oczywiście z obowiązkowa możliwością zablokowania do jazdy na wprost. Koła z przodu i z tyłu są zdejmowane jednym przyciskiem.
Koła są duże i wykonane z wysokiej jakości materiału żelowego, czyli będą elastyczne i bezawaryjne i dlatego też będą idealne dla osób, które wybierają częściej leśne spacery niż miejską dżunglę.
 
Na wyposażeniu bardzo elegancka torba z uchwytem, paskiem na ramię i licznymi kieszonkami. W środku znajdziemy moskitierę, folie i pojemnik na butelkę.
 
Regulacja rączki w dużym zakresie, generalnie cały wózek jest dość wysoki, więc komfort prowadzenia i użytkowania dla wyższych osób będzie również wysoki.
 
Kosz na zakupy to ważne udogodnienie, a w tym wózku spełni wymogi wszystkich wybrednych bo jest bardzo duży i zapinany szczelnie.
 
Osłonka na gondolę ma dodatkowy kołnierz, który przypięty do budki będzie chronił dziecko przed wiatrem, a panel do podglądu z foli to super rozwiązanie bo będziemy mieć dziecko zawsze na oku. Budka po odsunięciu ukrytego panelu powiększy się , ale przyda się to tylko w okresie letnim, bo w tym dodatkowym panelu umieszczony jest wywietrznik z moskitierą. Pokrywa na gondolę  jest bardzo szczelna bo przypinana zamkiem ekspresowym. Przycisku do uchylania budki chodzą lekko, choć jak zwykle brakuje trzeciej ręki by położyć budkę.
Wnętrze gondoli jest duże i szerokie , materacyk nie jest zbyt gruby, ale wykonany z ekologicznego i bezpiecznego materiału jakim jest kokos. Całość bawełny zdejmowana jest do prania.
Dzięki mieszance materiałów, która przypomina styropian gondola jest niezwykle lekka, a komfort termiczny zostaje zachowany niemal 111 razy lepiej niż w plastikowych wózkach. Na spodzie znajdują się jeszcze dodatkowe wywietrzniki. W gondoli mamy manualny system podnoszenia główki.
Gondolę zdejmujemy wciskając przycisk z pamięcią po obu stronach konstrukcji.,
Gondola jest ultralekka , dno jest wyprofilowane w formę kołyski i pokryte materiałem łatwym w utrzymaniu czystości.
 
Siedzisko spacerowe standardowo jak we wszystkich wózkach wielofunkcyjnych możemy wpiąć przodem i tyłem do kierunku jazdy.
Spacerówka wygląda bardzo zgrabnie, jest dość duża i posiada też bardzo dużą budkę.
Która możemy zwiększyć dwukrotnie. jeden panel zasłoni dziecko podczas chłodniejszych dni, drugi panel po odsłonięciu będzie alternatywą na gorące lato.
Minusem jest składanie budki, bo trzeba naciskać 2 przyciski równocześnie, a chodzą one ciężko i po złożeniu całkowitym odstaje ona od siedziska.
W tym modelu znajdziemy również odpinany pas krokowy i oczywiście regulowany podnóżek. Trzy pozycje ustawienia to wystarczająca opcja, a na dole jeszcze stopień z ekoskóry będzie wygodny do położenia bucików przy starszym dziecku.
Barierka uchylana i wypinana
Siedzisko spacerowe jest bardzo duże, wewnętrzna wkładka jest grubsza, miękka i dobrze wyprofilowana.
5 pkt pasy bezpieczeństwa z możliwością ustawienia dowolnej wysokości i szerokości, Oczywiście naramienniki i osłonka na klamrę to kolejne plusy dla komfortu.
Osłonka na nóżki w spacerówce dodawana jest do kompletu. Jest duża, ocieplana i przypinając ją na napy stworzymy bezpieczny i ciepły kokon dla dziecka.
 
Jeszcze rzut oka na hamulec, który na szczęście jest duży i wygodny w obsłudze.
Duży plus za to że ten wózek możemy złożyć razem z siedziskiem spacerowym. Wg. producenta taki złożony wózek zajmuje do 38% mniej miejsca niż tradycyjna spacerówka.
Do złożenia należy pamiętać że musimy rozłożyć plecy na płasko.
Plusy: waga, amortyzacja i prowadzenie, możliwość składania razem ze spacerówką
 
Minusy: składanie budki spacerowej
Udostępnij artykuł