Wyszukiwanie
x

Oyster Zero – Recenzja wózka spacerowego

Opinie
Takie detale jak obszycia z eko skóry na rączce oraz pałąku bezpieczeństwa dodają szyku i są bardzo trwałe, a w tym wózku zawsze estetycznie wykonane.
Oyster Zero jest wózkiem angielskim, czyli ma wprowadzone wszystkie niezbędne dla tego kraju wymogi bezpieczeństwa, między innymi pasek umieszczony na rączce, który założony na rękę uniemożliwi samowolne oddalenie się wózka.
 
Waga wózka to zaledwie 8,2 kg. Szerokość siedziska 38 cm, a całkowita długość od podnóżka do końca oparcia to 91 cm.
 
Dużym plusem jest amortyzacja na wszystkie koła. Amortyzacja na osi z tyłu i na kołach z przodu. Wózek jest dobrze wyważony, zatem podbija się bardzo wygodnie na krawężniki nawet z maksymalnym obciążeniem. A obciążenie w tym wózku może wynosić nawet 20,kg.
 
Hamulec przy prawym kole, chodzi lekko, ale  jest dość mały, przez co niezbyt wygodny w obsłudze.
 
Powiększana budka z ochroną UV 50+ zabezpiecza przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz daje przyjemny cień w upalne dni. 
 
W budce jest panel, który  po odsunięciu powiększy ją o 1/3, a z przodu jeszcze mamy daszek, który możemy rozłożyć w upalne dni. U góry budki jest okienko z moskitierą do wentylacji wnętrza.
 
Z tyłu oparcia znajduje się obszerna kieszonka na drobiazgi zapinana na rzepy.
 
Podnóżek regulowany w kilku pozycjach dopasujemy wg. potrzeby. Na dole jest jeszcze dodatkowa półeczka na oparcie butów dla starszego dziecka.
 
Barierka uchylana lub odpinana. System odpinania działa bardzo lekko.
 
Siedzisko to jedno z większych, jakie są dostępne teraz na rynku tak, że spokojnie wejdzie nam tam również śpiworek w okresie zimowym.
5 pkt. pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości i szerokości. Na ramionach znajdują się miękkie osłonki.
 
Bezstopniowa regulacja oparcia, system taśm pozwala na uzyskanie konta idealnego dla dziecka w danym momencie, również pozycji wygodnej do spania.
 
Kosz jest duży z dobrym dostępem. Wewnątrz kosza znajduje się kieszonka, którą możemy wykorzystać do przechowywania folii. Folia przeciwdeszczowa jest w zestawie wózka.
 
Skrętne przednie koła pozwolą na lepsze manewrowanie po prostych nawierzchniach, zablokowanie ich sprawi, że wózek lepiej będzie się prowadzić po nierównym terenie. Materiał, z którego wykonane są koła, jest trwały i elastyczny. 
 
Koła z przodu i z tyłu można zdemontować w prosty sposób, co przyda się do konserwacji wózka oraz do zmniejszenia jego rozmiaru do przechowywania i transportu.
 
Wózek można bardzo łatwo złożyć do małych rozmiarów, po czym sam stoi, więc można go dowolnie przechowywać. 
 
 
 
Spacerówkę Oyster Zero łatwo zamienić na głęboki wózek, wystarczy dokupić gondolę. Gondola dedykowana do tego wózka to ta sama gondola, która jest w wózku Oyster 3. Do tego modelu jednak musimy mieć dodatkowe adaptery, na których, wepniemy gondolę. Demontaż siedziska jest dość prosty. Cała tapicerka przypięta jest głównie na napach. Możliwość zdjęcia tapicerki będzie również nieoceniona jeśli chodzi o wypranie jej.
 
Gondola jest umieszczona dość wysoko, dzięki temu nie będziemy mieć problemów z kręgosłupem, które mogą pojawić się przy ciągłym schylaniu do nisko położonej gondoli.
Gondola na tej konstrukcji wygląda bardzo efektownie, zwłaszcza aluminiowa ramka nadaje nowoczesnego wyglądu. Wózek sprawia wrażenie lekkiego i kompaktowego i taki też jest.
System uchylania budki w gondoli chodzi bardzo lekko, co uważam za ważne, ponieważ jest wiele wózków, w których składanie budki jest naprawdę uciążliwe.
Budka z tyłu posiada panel wentylacyjny, szkoda tylko, że budka nie jest powiększana lub nie ma w przedniej części choć małego dodatkowego daszka.
Za to osłonka na gondolę ma taki dodatkowy daszek do przysłonięcia dziecka. Jest też przypinana szczelnie napami i suwakiem.
Wnętrze gondoli jest standardowych rozmiarów, jest trochę węższe od polskich dużych gondoli, ale na długość jest takie samo. Bawełna we wnętrzu nigdy nie jest w białym kolorze, występuje tylko w szarościach.
Materac wysoki i wykonany z materiału, który dopasowuje się do kształtu ciała dziecka.
Bawełna we wnętrzu gondoli jest zdejmowana do prania, a całą gondolę można złożyć na płasko, nie ma w niej jednak systemu podnoszenia główki.
Ten wózek ma również inny niż w większości wózków system zdejmowania gondoli, do zdejmowania używamy rączki z tyłu budki. 
W spodzie gondoli znajdują się nóżki, które po rozłożeniu zablokują system kołysania i chronią materiał przed zabrudzeniem, jeśli stawiamy gondolę na ziemi.
Plusy: jakość, waga, składanie, amortyzacja
Minusy: konieczność zdejmowania tapicerki do założenia gondoli, mała budka w gondoli.
Udostępnij artykuł