Wyszukiwanie
x

Muuvo Slick – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie
Wyposażenie standardowe tego wózka w modelu 2w1 to torba przypinana do wózka, ale posiadająca również pasek na ramię. Na zewnątrz i wewnątrz niej znajdziemy liczne kieszonki na drobiazgi. Kolejna elementy dodawane do wózka to podręczny przewijak, 2 moskitiery, 2 folie przeciwdeszczowe oraz śpiworek do spacerówki z dodatkową wkładką.
 
Podbijanie na krawężniki i przeszkody nie sprawią problemów, wózek jest dobrze wyważony i od razu można zauważyć, że w takich manewrach amortyzacja będzie dodatkowym wspomagaczem.
W tym modelu w porównaniu do modelu Quick widać i czuć dużo większy zakres działania amortyzatorów. Amortyzacja jest zarówno na kołach z przodu jak i z tyłu.
 
Koła wykonane są z elastycznego materiału z zewnętrznym gumowym bieżnikiem. Nazywamy  je bezobsługowymi. Koła z tyłu są znacznie większe 11,5 cala od przednich 8,5 cala i w porównaniu do modelu Quick dużo większe.  
Pozytywny wkład w prowadzenie w trudniejszym terenie będą miały właśnie te duże koła i amortyzacja. Przy trudniejszym terenie najlepiej zablokować koła do jazdy na wprost. 
Duże koła ratują sytuację przy jeździe w piasku i koleinach.
Do konserwacji kół oraz pakowania wózka można je zdemontować jednym ruchem. Pamiętajmy o przeczyszczenie mechanizmu zwłaszcza po użytkowaniu w sypkim gruncie typu ziemia, piach.
 
Koszyk w tym modelu jest duży i co ważne zamykany, w środku znajdziemy oznaczenie, że wózek można użytkować do 22kg wagi dziecka.
 
Hamulec malutki na osi z tyłu. zablokowanie łatwe, ale odblokowanie od spodu przy sandałach może być niewygodne.
 
Rączka i barierka obszyte są estetyczna ekoskórą. Teleskopowa regulacja rączki w dużym zakresie wysokości. Model polecamy dla wysokich rodziców.
 
Budkę w gondoli możemy powiększyć odsuwając ukryty panel. Z tyłu budki możemy odsłonić również wentylację.
 
Osłonka gondoli posiada dodatkowy kołnierz , który przylega do niej przypięty magnesem, jeśli chcemy osłonić dziecko od wiatru wystarczy go podpiąć do góry do zaczepów  w daszku. Osłonka przesunięta na suwak tworzy bardzo szczelną ochronę. Odsunąć ją łatwo, ale jak zawsze w tym systemie (zapięcie na suwak) zapiec przesunięcie już jest bardziej kłopotliwe.
Do położenia budki nie musimy używać żadnych przycisków co jest bardzo wygodne. Mniej wygodna jest już rączka, która służy do przenoszenia gondoli. Taka rączka jest jednak wymagana jeśli nie mamy blokowanej na sztywno budki. Rączkę możemy odpiąć w każdej chwili.
Wnętrze gondoli w modelu Slick jest większe niż w Quick pod względem długości i szerokości. Wewnątrz to 77 cm.
Materacyk gruby, pokryty bawełnianą osłonką, którą możemy zdjąć do prania. Całe wnętrze gondoli jest wyściełane również tym samym materiałem i możemy go odsunąć i zdjąć do prania. 
System wpinania gondoli ze stelaża umieszczony jest po obu stronach i najlepiej wciskać przyciski równocześnie. W spodzie są nóżki, które chronią gondolę przed zabrudzeniem jeśli postawimy ją na ziemi.
Złożenia gondoli na płasko to 2 ruchy, więc nie jest to ani trudne ani kłopotliwe, a uzyskamy mały rozmiar, który będzie wygodny do przewożenia i przechowywania.
Spacerówkę możemy zamontować tyłem oraz przodem do kierunku jazdy.
Dodatkowe akcesoria to śpiworek łączony z wkładką na spacerówkę. Wkładkę można wykorzystywać niezależnie od śpiworka. Po zapięciu całość tworzy szczelny kokon, a po rozłożeniu uzyskamy powierzchnię do spania ok 90 cm w ciepłym śpiworku.
Barierka jest odchylana i odpinana. 
Podnóżek regulowany w 3 pozycjach, możemy go wydłużyć o kolejne 2 cm, uzyskując max długość 19 cm.
Wkładka na siedzisku jest miękka i  ma dodatkowe ochronne skrzydełka na bokach.
Wysokość oparcia jest większa niż w modeli Quick bo aż 52 cm , szerokość siedziska to 33 cm.
Oczywiście obowiązkowe 5 pkt. pasy bezpieczeństwa regulowane na wysokość i szerokość.
Oparcie możemy ustawić w 3 pozycjach również w pozycji leżącej.
Budka pod suwakami kryje panel powiększający ja o ⅓ oraz panoramiczną wentylację wózka.
 
Wózek możemy złożyć ze spacerówką, ale tylko gdy siedzisko jest przodem, 
Złożenie to  2 ruchy, najpierw siedzisko do przodu, a następnie zdjęcie blokady z równoczesnym obniżeniem rączki. Niby łatwe, ale dopiero po kilku razach wytrenujemy to do perfekcji.
 
Wózek ten jest większy po złożeniu od Quicka, ze względu na wielkość kół. Po złożeniu całość stoi na kołach, więc nie musimy martwić się o zabrudzenia. Wózek możemy też w wygodny sposób transportować bo zachowa się jak walizka na kółkach.
Do rozłożenia wózka obowiązkowe jest zdjęcie blokady, która znajduje się przy lewym kole.
Plusy: duże koła, amortyzacja, duże, rozkładane budki, składanie i rozkładanie
 
Minusy: rączka w gondoli, nieco cięższy niż jego poprzednik Quick (ale i tak lżejszy niż większość wózków)
 
 
Dane techniczne:
Waga: ok 13 kg
Wymiary gondoli wewnątrz: 77 cm
Oparcie w spacerówce wysokość : 52 cm 
Szerokość siedziska 33 cm, głębokość siedziska 23
Podnóżek max 19cm
Udostępnij artykuł