Wyszukiwanie
x
Lioneli Mati wózek

Lionelo Mari – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Lionelo Mari to jeden  z tych modeli, który udowadnia, że za nieduże pieniądze możemy sprawić naszemu dziecku i sobie również dobry, bezpieczny i solidny wózek. Gwarantem jakości jest tu dożywotnia gwarancja.

Mari występuje tylko w jednym, ale za to bardzo uniwersalnym kolorze w tonacji ciemnego grafitu. 

Zawsze zwracamy uwagę na wagę wózka, ten ma od razu plusa za niedużą wagę 12,4 kg.

Atutem wózka jest też dodatkowe wyposażenie, tutaj będzie to duża, usztywniana torba, która ma zaczepy na rączkę wózka, ale również pasek na ramię.

Podwozie

Hamulec znajduje się przy prawym kole, chodzi bardzo sprawnie, choć biały kolor krótko będzie czysty.

 

Podwójna amortyzacja w tym wózku czyni cuda, jeśli chodzi o łagodzenie wstrząsów jak i podbijanie na krawężniki. Amortyzacja umieszczona jest na konstrukcji oraz na kołach z przodu.

 

Koła z przodu jeśli teren byłby bardzo nierówny można zablokować do jazdy na wprost. Wszystkie 4 koła można również zdjąć do konserwacji lub zmniejszenia rozmiaru do przechowywania. Duże bezobsługowe i bezawaryjne koła poradziły sobie na każdej nawierzchni.

 

Koszyk jest bardzo duży, choć nie jest zbyt głęboki.

Konstrukcja

Sama złożona konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca, choć jest dość długa. Koniecznie zatem musieliśmy sprawdzić czy zmieści się do bagażnika. Możecie być spokojni, weszła nawet wkładana w poprzek. 

 

Regulowana teleskopowa rączka obszyta jest trwałym materiałem typu ekoskóra.

W tym modelu nie tylko rączka jest regulowana na wysokość, tutaj również możemy ustawić na dowolnej wysokości gondolę i spacerówkę. To udogodnienie  rozwiązuje  problem różnych wzrostów rodziców. Bardzo duży plus za tą funkcje. Na zdjeciu widać też różnice wysokosci ok 15 cm.

 

Jeśli chcemy stworzyć zestaw podróżny, to ważną informacją jest też to, że w zestawie są też adaptery za pomocą ktorych wepniemy w konstrukcję wózka większość fotelików samochodowych.

Gondola

Gondola w Lionelo Mari jest przestronna 75 x 33 cm. Gondolę zdejmiemy poprzez naciśnięcie 2 bocznych przycisków równocześnie.

 

Materacyk marki Fiki Miki jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy I.  Zwracam na to uwagę, ponieważ nie każdy wózek może pochwalić się tam dodatkiem. Dodatkowo możemy go prać w 60 stopniach co skutecznie zabija wszystkie bakterie.

 

Pokrywa na gondolę ma w przedniej części podniesiony kołnierz, któr będzie stanowił ochronę przed wiatrem. Całość przypinana jest szczelnie na suwak.

 

W spodzie znajdują się nóżki, na których bezpiecznie postawimy gondolę na ziemi. 

 

Plusem jest również możliwość składania gondoli na płasko.

 

Regulacja położenia budki poprzez naciśnięcie przycisków z obu stron, możemy ustawić kilka pozycji nachylenia.

 

Budka gondoli ma z przodu duży daszek z wbudowaną moskitierą z boków, z tyłu możemy otworzyć też całą sekcję w której ukryta jest wentylacja z moskitierą. Duża rozkładana budka to rzecz, która powinna zainteresować każdego rodzica, bo będzie często używana.

 

W przedniej części gondoli jest kieszonka, która przyda się na drobiazgi.

Spacerówka

Spacerówka Lionelo Mari oprócz tego, że jest wpinana zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, może być też ustawiana na różnej wysokości tak samo jak gondola. W najwyższej pozycji może być służyć jako krzesełko do karmienia przystawiona do stołu.

Wózek w wersji spacerowej ma bardzo sportowy wygląd i wyróżnia się tym, że siedzisko wraz z połyskującą anodowaną ramą tworzy elegancką całość, która zwraca na siebie uwagę. Udźwig podawany przez producenta to 15 kg.

Budka jest naprawdę ogromna, ma z przodu 2 częściowy daszek, taki sam jak w budce gondoli , ale ma również dodatkową sekcję ukrytą pod suwakiem.

 

Oparcie regulowane jest systemem taśmowym co pozwala na dowolne ustawienie odchylenia. Po rozłożeniu oparcia z tyłu możemy odsłonić ogromne okienko do wentylacji.

Długość całkowita uzyskana w pozycji na płasko to aż 90 cm.

Na siedzisku wpięta jest miękka, profilowana wkładka, którą oczywiście można zdjąć. 

 

5 pkt pasy bezpieczeństwa z naramiennikami i osłoną na klamrę.

 

Podnóżek ustawiany w 3 pozycjach, na dole ma półkę na buty. W przypadku dużych dzieci możemy zniwelować ten ogranicznik, poprzez wypchnięcie go do przodu, ale to już mój własny pomysł, jak powiększyć siedzisko.

W podnóżku znajduje się ukryta kieszonka, w której znajdziecie moskitierę. To super pomysł na wykorzystanie powierzchni, ale ni ukrywam, że nie wpadłam tak od razu na to gdzie znajduje się moskitiera.

 

Barierka jest wypinana i uchylana.

 

Istnieje możliwość złożenia tego wózka wraz z siedziskiem spacerowym, nie będzie to jednak mały rozmiar, więc wygodniej przewozić je osobno. Do rozłożenia należy pamiętaj o zdjęciu blokady.

Podsumowanie

Plusy: dobra amortyzacja, koła, rozkładana budka, największy atut to jednak cena.

Minusy: dość długi po złożeniu.

Dane techniczne

Wiek: 0-6 miesięcy (gondola), 6-36 miesięcy (wózek spacerowy)

Przedział wagowy: do 15 kg (wózek spacerowy), do 9 kg (sztywna gondola), koszty do 2kg

Wymiary: 103 x 61 x 102,5 cm

Waga wózka: 12,4kg

Rozmiar wewnętrzny gondoli: 75×33

Długość całkowita siedziska spacerowego: 90 cm

Gwarancja: dożywotnia

Udostępnij artykuł