Wyszukiwanie
x

Kinderkraft Grande – Recenzja wózka spacerowego

Opinie
Wózek jest naprawdę lekki w prowadzeniu, waży ok 10 kg. Przetestowany przy maxymalnym obciążeniu 15kg wydawał się nadal lekki. Bardzo łatwo podbija się na krawężniki i różne przeszkody.
 
Amortyzacja , tak, tak jest tu amortyzacja i  to w dodatku zarówno na kołach z tyłu jak i z przodu. Zatem wózek ten będzie wygodny w użytkowaniu również w terenach gdzie drogi są utwardzone, mają wyboje.
 
Koła wykonane są z odpornej na zniszczenia elastycznej pianki. Muszę przyznać, że byłam przekonana że to koła żelowe, ze względu na to że, są bardzo elastyczne i mają bieżnik na kołach z tyłu. Okazało się że, to pianka i trzeba przyznać że nie taka pianka straszna jak czasem osądzamy ją w prowadzeniu.
Możliwość blokady kół do jazdy na wprost przyda się przy jeździe w śniegu , błocie lub po niestabilnym terenie. Możemy oczywiście również zdjąć koła z przodu  i zdemontować razem z osią koła z tyłu. 
Hamulec na środku osi z tyłu jest duży i wygodny w użyciu.
 
Kosz głęboki i bardzo pojemny
 
Producent do wózka dodaje wyposażenie takie jak folia przeciwdeszczowa i osłonka na nóżki.
Osłonka na nóżki na pewno będzie wykorzystywana w chłodniejsze dni, przypniemy ja na paski z rzepami do ramy wózka. Nie ma co się czarować, że taka osłonka to wystarczająca ochrona na zimę, dodatkowy śpiworek do środka na pewno będzie wskazany. Przydatny gadżet dodawany do wózka to pojemnik na butelkę przypinany z boku rączki.
 
Regulacja taśmowa oparcia pozwala na dowolne ustawienie pochylenia oparcia.
Cała powierzchnia którą, uzyskamy do spania po rozłożeniu oparcia i poniesieniu podnóżka to 92 cm (od końca oparcia do końca podnóżka). Podnóżek podnoszony jest na 3 pozycje. W pozycji siedzącej uzyskamy dostęp do wygodnego stopnia, na którym starsze dziecko swobodnie postawi buciki.
 
Istotnym udogodnieniem jest też możliwość uchylania barierki. Barierka i rączka pokryte są dobrze przylegającą ekoskórą. Taki materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości.
Siedzisko jest standardowych rozmiarów 34 cm szerokości , wysokość parcia to 46 cm czyli dość wysokie, pod naciskiem czuć że, nie jest ono zbyt miękkie. Można dokupić uniwersalną wkładkę na siedzisko i w ten sposób podnieść komfort siedzenia.
5 pkt pasy bezpieczeństwa regulowane na wysokość i szerokość. Miękkie naramienniki na szelkach i pasie krokowym.
Budka jest bardzo duża wykonana z odpornego na zabrudzenia materiału. Odsuwany panel powiększy budkę jeszcze bardziej, w górnej części znajduje się okienko do podglądu wypełnione moskitierą.
Z tyłu oparcia duża kieszeń na drobiazgi.
 
Duży plus dla tego modelu za możliwość składania go jedną ręką i bez skomplikowanych ruchów. Cały mechanizm ukryty się w rączce. Wózek po złożeniu nie jest duży, ale jak na spacerówkę kompaktową nie jest też maleństwem. Aby zmniejszyć rozmiar po złożeniu należy pamiętać o odgięciu podnóżka i zdjęciu barierki. 
Plusy: duże koła, budka, kosz, składanie, cena
 
Minusy: twarde siedzisko, nie regulowana na wysokość  rączka
Udostępnij artykuł