Wyszukiwanie
x

Insevio Dolphin VS Muuvo Quick 2.0 | Porównanie Wózków

Poradniki

Nie bez przyczyny porównuje te dwa modele wózków.

Wózki z takimi zaletami i sposobem składania są coraz bardziej popularne na rynku. Coraz więcej rodziców decyduje się na taki model, ponieważ mają one zalety, których nie znajdziecie w tradycyjnych wózkach.

Czyli mam tu na myśli : niską wagę, sposób składania, który pozwala na złożenie wózka ze spacerówką w obu kierunkach. Przeznaczenie spacerówki do końca okresu wózkowania.

Co je łączy:

 1. Waga zarówno w modelu Muuvo Quick jak i Insevio Dolphin oscyluje 10,5 kg – 11,5 kg w zależności czy jest to ze spacerówką, czy z gondolą.

2. Rozmiar: zarówno w rozłożonej wersji jak i po złożeniu uzyskamy podobny rozmiar wózka.

3. Przeznaczenie: raczej tereny miejsko-parkowe, ale spacery po leśnych ścieżkach czy dziurawych chodnikach też będą możliwe. Jednak ze względu na to, że amortyzacja w obu wózkach jest raczej twardsza (porównując do dużych polskich wózków), to raczej trzeba wykluczyć opcję bujania na amortyzacji i bardzo terenowe jazdy.

5. Rozmiar siedziska spacerowego. Oba są dość wysokie i przeznaczone do 22 kg.

Co je różni, tu już nie będzie ogólnikowo, bo pojawia się trochę szczegółów, które mogą zaważyć na wybraniu odpowiedniego dla siebie modelu.

1.Styl:

 • Insevio kreuje swoją markę na przeznaczoną dla aktywnych rodziców, którzy każdą chwilę chcą spędzać z dzieckiem, dlatego wiele rozwiązań ma w tym pomagać.
 • Insevio : Torba w bardziej sportowym stylu z możliwością zmiany jej na plecak. 
 • Muuvo : Torba tradycyjna, z możliwością wykorzystania jej w późniejszym etapie jako przybornik do samochodu na siedzenie.

2. Gondole.

 • Insevio ma inny kształt, na całej długości taki sam rozmiar. Pokrywa na gondoli ma wysoki kołnierz, dla ochrony przez wiatrem.
 • Muuvo ma kształt gondoli zwężany ku dołowi. Przez co jest ona nieco węższa, co najlepiej widać po materacykach. Osłonka na gondoli, ma kołnierz, który można jeszcze dodatkowo rozwinąć do góry. 

3. Budki w gondoli.

 • Insevio ma powiększaną budkę , ale w powiększeniu jest wszyta moskitiera, czyli opcja bardziej na lato. Do położenia budki możemy użyć tylko jednej ręki, bo mamy przyciski z pamięcią.
 • Muuvo ma prócz powiększania, również odwijany panel wentylacyjny w budce. Musimy wcisnąć dwa przyciski równocześnie do położenia budki, czyli mamy w użyciu dwie ręce.

4. Dodatkowe funkcje.

Insevio:

 • Posiada adaptery do obniżania i podnoszenia gondoli.
 • Możliwość rozebrania zewnętrznej tapicerki i wewnętrznej i stworzenia maksymalnej wentylacji i transparentności, czyli max wentylacja na lato lub opcja mobilnego łóżeczka do domu.
 • Materacyk wyższy z ochronnymi boczkami i nadrukowaną miarką.
 • Możliwość manualnego podniesienia główki na zagłówku.

Muuvo nie posiada tych funkcji.

5. Koszyki, koła, zawieszenie.

Insevio ma amortyzację sprężynową, może to być moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie, że jest ona nieco twardsza od Muuvo. Zwłaszcza od modelu Quick 2.o.

Kosz w Insevio Dolphin jest zdecydowanie większy i z łatwiejszym dostępem. Koła są tej samej wielkości jak w Muuvo Qick, ale mniejsze niż w Quick 2.o

Muuvo posiada amortyzacje, która w modelu Quick 2.o po naciśnięciu jest głębsza (takie moje odczucie). Kosz mniejszy i w przypadku posadzenia spacerówki mamy do niego nieco utrudniony dostęp.

6. Spacerówki.

Insevio Dolphin rozmiarów ma spacerówkę w takim samym rozmiarze jak Muuvo  32 x 50 cm. Jenak położenie budki jest o ok. 4-5 cm wyżej co powoduje, że wizualnie jest ona wyższa, ale też możemy liczyć na to, że przy wysokim dziecku nie będzie ono miało problemu z budką.

Z boku siedziska są dodatkowe boczki ochronne.

Osłonka na nóżki (zobaczcie w filmie) ma możliwość uchylania razem z barierką, jest to wygodne do wsadzania dziecka.

Muuvo rozmiarowo takie samo siedzisko. Budki po rozłożeniu w obu modelach mają takie samo zakrycie. Dodatkowe sekcje do rozłożenia i wentylacje.

Osłonka na nóżki jest połączona z wkładką (patrz film) na oparcie, możemy ich tez używać niezależnie. Po zamontowaniu osłonki na nóżki mogą się pojawić trudności ze wsadzaniem dziecka.

7. Składanie.

Insevio Dolphin składa się 2 etapowo. Najpierw siedzisko, następnie konstrukcja. W siedzisku jest też rączka do przenoszenia wózka.

Wózek może samodzielnie stać po złożeniu, dzięki temu unikniemy pobrudzenia.

Po złożeniu samej konstrukcji mamy rączkę do przenoszenie jej.

Wszystko to zobaczycie w filmie.

Muuvo składa się bardzo szybko, ale również dwu etapowo jeśli składamy go z siedziskiem.

Po złożeniu ma wygodną rączkę lub taśmę do przenoszenia wózka.

Niestety nie stoi samodzielnie po złożeniu. Kładąc go na konstrukcji, możemy mieć pewne obawy, że może się pobrudzić lub podrapać. Od razu po złożeniu wózka najlepiej go przenieść lub wsadzić od razu np. do bagażnika.

Zachęcam do zobaczenia porównania, oczywiście mogłam coś pominąć lub nie wyłapać jakichś różnic, ale dlatego zawsze zapraszam Was jeszcze do obejrzenia osobno każdej recenzji tych wózków.

Udostępnij artykuł