Wyszukiwanie
x

Jaki fotelik samochodowy 9-36 kg wybrać?

Poradniki

Foteliki 9-36 kg, które  pokażemy Wam w tym odcinku to jedne z najlepszych w tej kategorii.

Homologowane już zgodnie z najnowszymi normami I-Size.

Przeznaczone dla dzieci minimum od 15 miesiąca życia, od 76 cm wzrostu do 150 cm.

Fotele te posiadają pasy wewnętrzne lub inne zabezpieczenie, które w późniejszym etapie użytkowania może zostać zdemontowane i dziecko będzie już zapinane na pasy samochodowe.

Zapraszam do obejrzenia filmu, bo nasz specjalista podzieli się z Państwem swoją wiedzą, którą przekaże w bardzo przystępny sposób.

 

Britax Romer Advansafix I-Size

Fotelik Britax Romer Advansafix i-Size – pierwszy multigrupowy fotelik samochodowy tej firmy z normą i-Size. Dla dzieci od 15 miesiąca do ok. 12 roku życia. Umożliwia przewożenie dziecka w 5-punktowych szelkach aż do wagi 21 kg/ wzrostu 102 cm. Montaż przy pomocy mocowania ISOFIX + pasa Top Tether. 

Maluchy z przedziału wzrostowego od 76 cm do 105 cm są zapinane w wewnętrzne, 5-punktowe szelki fotelika. Dodatkowym limitem w tej opcji jest waga dziecka, lecz nie wynosi ona 18 kg tak jak w klasycznych fotelach 9-36 kg, lecz w tym przypadku został on podniesiony do: 21 kg!

Po przekształceniu fotela w zapinany już 3 punktowymi pasami bezpieczeństwa możemy wozić  naszą pociechę w momencie, gdy ma ona minimum 100 cm wzrostu i do momentu, gdy przekroczy ona 150 cm, czyli kiedy nie potrzebuje już żadnego fotelika.

Renolux Olymp I-Size

Renolux Olymp i-Size to ciekawa propozycja od francuskiego producenta, polecana przez Sécurange — niezależne stowarzyszenie rodziców we Francji. Model Olymp jest zgodny z i-Size i mogą go używać dzieci o wzroście 76-150 cm i wadze z zakresu 9-36 kg.

Dzieci między 76, a 105 cm wzrostu zapinamy w wewnętrzne, regulowane na długość, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Maksymalna waga dziecka, które może podróżować, będąc zapięte wewnętrznymi pasami, jest równa 19 kg. W tym okresie sam fotelik jest zapięty w aucie przy pomocy mocowania ISOFIX. Dodatkowym elementem stabilizującym w tym modelu jest pas kotwiczący Top-Tether. 
Starszaki o wzroście z zakresu 100-150 cm zapinamy już bezpośrednio pasem samochodowym, rezygnując tym samym z dotychczas wykorzystywanych szelek. Sam montaż fotelika w samochodzie pozostaje bez zmian — nadal wykorzystujemy w tym celu ISOFIX i pas Top-Tether. 

Mocowany za pomocą ISOFIX oraz Top-Tether.

Cybex Pallas G-I-Size

Cybex Pallas G i-Size – najnowsza generacja (debiut końcówka roku 2020) fotelika multigrupowego niemieckiej firmy, który jest zarazem pierwszym fotelikiem Cybex z normą i-Size dla dzieci od 76 cm do 150 cm. Wyposażony w najnowszą technologię osłony tułowia. Rośnie razem z dzieckiem. Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX oraz pasa kotwiczącego Top-Tether.

e względu na bardzo długi okres używania, sposób wykorzystania fotelika Cybex Pallas G i-Size możemy podzielić na dwie grupy. Dzieci o wzroście z przedziału 76-105 cm podróżują zapięte w osłonę tułowia. 

Zgodnie z najnowszą norma dzieci mogą podróżować w osłonie tułowia aż  do wagi 21 kg.

Rezygnacja z osłony tułowia następuje, gdy dziecko przekroczy dopuszczalny limit wagowy wynoszący 21 kg lub gdy przekroczy ono 105 cm wzrostu. Wówczas należy zaprzestać z zapinania dziecka wspomnianą osłoną na rzecz 3-punktowego pasa samochodowego.

Fotelik w tej opcji jest przeznaczony dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm oraz do wagi maksymalnej równiej -uwaga — aż 50 kg!

Udostępnij artykuł