Wyszukiwanie
x

Elodie Details – Recenzja wózka spacerowego

Opinie
No więc musieliśmy sprawdzić czy to faktycznie taki hit. Niewątpliwie wózek ten jest bardzo interesujący jeśli chodzi o wzornictwo i staranność wykonania i użytych materiałów zwracają uwagę. Wózek po prostu wygląda fajnie i designersko, a to dla bardzo wielu mam jest priorytetem przy wyborze. Rączki są z bardzo miłej i miękkiej w dotyku ekoskóry, a materiał jest impregnowany , czyli tak łatwo nie będzie chłonął brudu.
 
Wózek nie należy do super lekkich waga to 9 kg, ale za to trzeba przyznać że jest super zwrotny. Pojedyncze koła z przodu zapewniają płynna jazdę. Koła skrętne posiadają oczywiście możliwością zablokowania do jazdy na wprost. Opcja jazdy na zablokowanych kołach jest niezbędna w zimie czy w trudniejszym terenie. Koła z tyłu to niestety niezbyt trafny wybór jeśli chodzi o użytkowanie wózka w okresie zimowym.
 
Zatem trzeba stwierdzić, że wózek świetny na ciepłe miesiące, za to zima małe i podwójne koła mogą nie zdać testu.
 
Wózek jest dobrze wyważony zatem podbija się sprawnie podczas jazdy na przeszkody.
 
Olbrzymia budka, jej wielkość odkryjemy dopiero po odsunięciu dodatkowego panelu. W górnej części okienko z moskitierą. Mechanizm składania chodzi cicho i sprawnie, możemy złożyć również przedni dodatkowy daszek. Za budkę duży plus.
 
Rozkładanie oparcia jedną ręką. Siedzisko przeznaczone jest dla dzieci od 6 miesiąca do ok. 3 lat (do 15kg). Trzeba przyznać, że oparcie jest wysokie, chociaż siedzisko jest pod dużym skosem i dziecko trochę wpada pupą do środka, ale dziecku to na pewno nie będzie przeszkadzać. 5 pkt. pasy bezpieczeństwa z regulacją i z miękkimi osłonkami na ramiona. Z tyłu oparcia poręczna kieszonka na magnez.
 
Regulowany podnóżek, w dolnej części taśma na której starsze dziecko może swobodnie trzymać buciki.
 
Hamulec umieszczony przy podwójnych kołach, możemy używać zarówno tego po lewej i prawej stronie bo oba blokują jednocześnie koła. 
 
Mały minus za utrudnienie podczas prowadzenia 1 ręką, wózek z obciążeniem będzie lekko ściągać w bok. Dlatego lepiej do prowadzenia używać obu rąk.
 
Na wyposażeniu standardowym wózka znajduje się pokrowiec na wózek.
 
Kosz jest obszerny, choć przy rozłożonym oparciu będzie utrudniony dostęp do niego
 
Składanie jest proste, zdjęcie blokady i pociągnięcie za uchwyt składania. Wózek ma też poręczną rączkę do przenoszenia i automatyczna blokadę, która uniemożliwi samoczynne rozłożenie. 
Plusy: bardzo zwrotny, ładny design, duża buda
 
Minusy: długi po złożeniu, podwójne koła z tyłu, trudny do prowadzenie 1 ręką, w standardzie brak pałąka
Udostępnij artykuł