Wyszukiwanie
x

Cybex Balios S Lux – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Cybex Balios S Lux to bardzo dobrze znany wózek na rynku. Używany jako wielofunkcyjny i znacznie częściej jako sama spacerówka.

Wózek Balios może funkcjonować jako wózek od urodzenia do 4 roku życia.

Systemy pozwalają na montaż gondoli, spacerówki w 2 kierunkach, fotelika samochodowego oraz kokonu S (Cocoon S) do spacerówki, który może zastąpić nam gondolę.

Kolorystyka

Najnowsza edycja pozwala na wybór ramy srebrna lub czarna i mamy do wyboru 6 kolorów materiałów z filtrem UPF50 +. Zwraca tu szczególnie uwagę to, że materiały w wersji lux są znacznie solidniejsze i dużo lepszej jakości.

Podwozie

Amortyzacja na wszystkich 4 kołach pozwala pojechać tym wózkiem w każdy teren. Oczywiście nie możemy twardości amortyzatorów porównywać z polskim wózkami, bo to zupełnie inne modele.

 

Koła są z gumy, są bezobsługowe i bezawaryjne. Przednie możemy zablokować do jazdy na wprost. Koła możemy też zdejmować w szybki sposób do konserwacji czy transportu.

 

Hamulec na środku osi z tyłu jest dość mały , ale nie ma z nim problemów w codziennym użytkowaniu.

Dzięki dużym kołom wózek wygodnie podnosimy na krawężniki i przeszkody.

Gondola

Budka ma z przodu wysunięty, składany daszek, a z tyłu wywietrznik z moskitierą, którego nie było w  poprzedniej wersji. Tu brawa za to, że Cybex wyszedł naprzeciw prośbą mam i dodał wreszcie tę wentylację.

Pokrywa na gondolę  ma nieco wyższy kołnierz i przypinana jest na napy i zatrzaski.

We wnętrzu nastąpiły też niewielkie zmiany, pojawiły się kieszonki i biały kolor bawełny, którą można zdjąć do prania. Materac jest wysoki z pianki i osłonę z niego też można zdejmować. Długość wewnętrzna gondoli to 78 cm, nie jest zbyt szeroka 30 cm. Choć sama uważam, że to wystarczający rozmiar.

Gondolę możemy zdejmować 1 ręką, bo przyciski mają system zapamiętywania.

 

W spodzie gondoli znajdują się nóżki, więc spokojnie możemy stawiać gondolę na ziemi bez obaw, że się pobrudzi.

 

Całą gondolę możemy złożyć na płasko do transportu, wewnętrzne 2 napinające druty przeciągamy do środka i składamy również do środka adaptery wpinające gondolę do stelaża.

Spacerówka

Spacerówkę możemy wpinać tyłem i przodem do kierunku jazdy.

 

Ten model bardzo często wybierany jest przez rodziców tylko w wersji spacerowej. Wygląda on bardzo nowocześnie i do tego jest funkcjonalny, bo obsługa wózka może odbywać się tylko 1 ręką.

 

Budka po rozłożeniu dodatkowego panelu powiększy się od ⅓, w górnym panelu znajduje się okienko do podglądu i wentylacji.

 

Regulacja oparcia w 3 pozycjach.

 

Podnóżek bez ogranicznika, więc nawet duże dziecko spokojnie postawi nóżki na półeczce na samym dole ramy.

 

Zauważyć tu można nieco zmieniony design barierki, możemy ją odpiąć lub uchylić do wkładania dziecka.

 

Siedzisko robi wrażenie małego, ale to dość mylne, może nie jest ono zbyt szerokie 28 cm, ale ma wysokie oparcie 50 cm, miękką wkładkę z boczkami, które przyjemnie otulą dziecko.

 

Standardowe pasy 5 punktowe z naramiennikami i osłoną pasa krokowego.

spacerwka

Konstrukcja

Kosz w tym wózku jest duży, choć szkoda, że nie ma przykrycia. Ładowność za to robi wrażenie, bo możemy tam włożyć aż 5 kg.

 

Rączka w podstawowym modelu nadal pozostała niestety z pianki, z eko skóry jest tylko na ramie silver. Regulacja wysokości rączki teleskopowa z dość dużym zasięgiem wysokości. Jednak przy najwyższym poziomie pojawiają się dość duże luzy techniczne i słychać trzeszczenie zwłaszcza przy podbijaniu i jeździe po nierównościach. Generalnie nie jest to żadne problem, ale ja zwróciłam na to uwagę.

Zmieniony system składania to chyba największy plus tego odświeżonego modelu. Robimy to teraz jedną ręką. Możemy go składać z siedziskiem wpiętym w obie strony.

 

Uzyskany rozmiar walizki z rączką do przenoszenia. Wózek może samodzielnie stać po złożeniu.

Podsumowanie

Plusy: lekki, nieduży po złożeniu, bardzo funkcjonalny

Minusy: brak wyposażenia , luz techniczny przy rączce teleskopowej

Dane techniczne:

Długość gondoli: 78 cm

Szerokość: 30 cm

Siedzisko spacerowe:  do 15 kg

Wysokość oparcia: 50 cm

Szerokość Siedziska: 28 cm

Ładowność kosza: 5 kg

Wymiary po złożeniu:  77 × 60 × 43 cm

Waga wózka: 11,7

Pielęgnacja: Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30°

Udostępnij artykuł