Wyszukiwanie
x

Bebetto Luca – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie
Luca powstała w 3 opcjach:
Luca standard na szarym i czarnym stelażu z brązową rączką z ekoskóry. Luca standard charakteryzuje się tapicerką w całości wykonaną z materiału. Cała gondola została obszyta materiałem.
Luca PRO to czarny stelaż i całość tapicerki wykonana z ekoskóry.
Luca VERO to czarny stelaż i tapicerka wykonana z połączenia materiałów. Wózek prawie w całości wykonany z materiału, dodatek z innego tworzywa umieszczony jest na rączce i daszku.
Różnice to: tapicerka, całość gondoli pokryta jest materiałem, a w Holland jest to częściowe pokrycie , szycie tapicerki na gondoli. Przypięcie osłonki w gondoli jest tylko na rzep i napy magnetyczne, inny design torby (bardziej kwadratowa).
 
Waga wózka z gondolą to 13 kg , ze spacerówką już nieco więcej bo 14kg.
Wózek ten nie będzie zaliczony do kategorii lekki czy kompaktowy, ale na pewno dostaje miano wózka w teren.
Prowadzi się naprawdę dobrze, dzięki specyficznej konstrukcji robi wrażenie nieco mniejszego, niż tradycyjne polskie wózki, ale niech Was to nie zmyli, gondola jest dość duża 78 cm
 
Amortyzacja sprężynowa na osi z tyłu, pozwala prowadzić wózek o  trudnej drodze, kocich łbach , dziurach i drogach leśnych. Koła z przodu również posiadają system amortyzacji, co szczególnie widać w momencie uderzenia kołem o krawężnik.
 
Koła są duże, pompowane. Koło pompowane to zawsze dodatkowy plus do jazdy po wybojach.
 
Hamulec na osi z tyłu wygodny w obsłudze. Kosz zawieszony na konstrukcji, dla mnie to słaby punkt tego wózka. Wprawdzie jest on zamykany i ma suwaki z obu stron. Tak aby było wygodnie dostać się do niego zarówno przy gondoli jak i przy spacerówce, ale jest to czy tak czy tak niewygodne.
 
Gondola w środku posiada materacyk z pianki obszyty bawełną , nie jest on zbyt gruby i jest bardzo elastyczny, dla dzieci zaleca się trochę twardsze materacyki, więc warto zastanowić się nad zakupem innego. 
Wnętrze gondoli jest bawełniane i możemy go zdjąć w prosty sposób do prania. 
Położenie budki wymaga naciśnięcia przycisków po obu stronach równocześnie, co zawsze jest bardzo kłopotliwe, bo mamie brakuje trzeciej ręki.
Buda po odsunięciu zwiększy się znacząco, bo pod suwakiem znajduje się odkryty panel. Oczywiście w budce znajdziemy też wentylacje, wentylacja znajduje się również w spodzie gondol.
W spodzie gondoli znajdują się też nóżki, które po rozłożeniu zablokują funkcje kołyski.
W spodzie znajduje się też pokrętło do podnoszenia zagłówka w gondoli. Taka funkcja jest niezbyt często wykorzystywane, bo dziecko powinno w pierwszym okresie życia jak najwięcej przebywać w pozycji na płasko.
Osłonka do przykrycia gondoli mocowane jest na napy magnetyczne, szybkie zapięcie i zdjęcie ułatwi nam codzienne czynności.
Spacerówkę możemy montować przodem i tyłem do kierunku jazdy. Spacerówka jest bardzo standardowa, właściwie to prawie wszystkie spacerówki z Bebetto są do siebie podobne.
Podnóżek regulowany w kilku pozycjach, uchylany i odpinany pałąk, oraz plecy spacerówki rozkładane do pozycji prawie leżącej.
Siedzisko ma standardową szerokość ok 30 cm, plecy wysokość 50 cm. Spacerówka jest atestowana do przewożenia dzieci do 15kg.
Oczywiście obowiązkowe pasy 5 punktowe, z naramiennikami. Pasy możemy regulować na wysokość i szerokość. Samo siedzisko jest dość miękkie i nie wymaga zakładania dodatkowych wkładek.
Budka w spacerówce i rozmiaru XXL po rozłożeniu i oczywiście posiada okienko do podglądu i wentylacji.
Na wyposażeniu dostaniemy od producenta również osłonkę na nóżki. Nie zastąpi ona śpiworka, ale na małe chłody będzie wystarczająca. Dodatkowe akcesoria to pojemna torba, którą możemy nosić również na ramieniu, folia przeciwdeszczowa, moskitiera, uchwyt na butelkę przypinany do rączki.
 
Składanie konstrukcji jest szybkie i proste, a rączka która jest elementem stelaża ułatwi nam wkładanie wózka np. do bagażnika. Konstrukcja po złożeniu jest nieco mniejsza niż innych polskich wózków. 
 
Dodatkowym atutem jest to że możemy sobie wybrać kolor konstrukcji w tym wózku, biały lub grafitowy w zależności od gustu. Na stelażu możemy przypiąć za pomocą adapterów każdy markowy fotelik.
Plusy: duża gondola, koła, amortyzacja
 
Minusy: waga, kosz 
 
Dane techniczne:
Waga z gondolą 13,4 kg , ze spacerówką 14,1
Długość gondoli wewnątrz 78 cm
Wysokość oparcia 50 cm
Szerokość siedziska 30cm
Wymiar po złożeniu stelaż : 79 x 36 cm
Udostępnij artykuł