Wyszukiwanie
x

Bebetto Bresso Premium Class 2020 – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Bebetto Bresso Premium Class to nie kompaktowy i lekki model, waży 14 kg i z tego musicie sobie zdawać sprawę decydując się na jego zakup. Za to jest to wózek przeznaczony dla  osób które, wymagają dość dużej gondoli, będą spacerować po bardziej wymagającym terenie i chcą aby wózek miał wszystkie udogodnienia i akcesoria jakie mógłby mieć wózek.

Podwozie

Wózek prowadzi się dobrze po wybojach i dziurach, to wszystko dzięki amortyzacji, która możemy regulować na bardziej miękką lub twardszą. Amortyzacja jest na zawieszeniu i sprężynowa na osi i obie możemy regulować.

Koła przednie z amortyzacją i systemem zapamiętywania toru jazdy (czyli koła nie będą wpadać w wibracje i opadną na ziemię w takim położeniu w jakim zanieśliśmy je do góry). Koła z przodu oczywiście można zablokować do jazdy na wprost co będzie potrzebne przy jeździe w śniegu, błocie, czy jakiś koleinach.

Koła z przodu i z tyłu można szybko zdjąć, osie z tyłu można schować.

Koła w tym odświeżonym modelu są już żelowe i mają nieco węższą oponę, co dodaje im lekkości. Dla mnie osobiście to wielka zmiana na plus.

Hamulec duży na środku osi z tyłu wygodny w obsłudze

Wyposażenie

• Torba z paskiem na ramię

• Folia przeciwdeszczowa

• Moskitiera

•Pojemnik na butelkę

Gondola

Osłonka na gondolę w górnej części ma podniesiony kołnierz, który przylega dobrze dzięki ukrytym magnesom, całość zapinana jest na suwak.

 

Budkę można powiększyć o ⅓ odsuwając ukryty panel i rozkładając ją do przodu. W jednym z górnych paneli ukryty jest też wywietrznik z moskitierą.

Właśnie takie duże rozkładane budki to chyba znak charakterystyczny Bebetto.

Zmiana Systemu położenia budki to wielkie udogodnienie. Można ją położyć jedną ręką poprzez naciśnięcie od góry. jeśli chcielibyśmy przenosić gondolę za uchwyt w budce, to zachowując bezpieczeństwo powinniśmy zablokować budkę, takim małym czerwonym przyciskiem, który znajduje się na przegubie budki.

Wnętrze gondoli jest bawełniane i w całości można ją odpiąć do prania. Materac niezbyt gruby, ale za to z naturalnego materiału jakim jest kokos. Regulacja wysokości zagłówka znajduje się w spodzie gondoli.

W tym modelu mamy też nieco zmieniony system odpinana gondoli. Można to zrobić na 2 sposoby , przyciskami po obu stronach gondoli lub jednym przyciskiem w przedniej części spodu gondoli .

Misa gondoli posiada wywietrzniki i nóżki. Gondola może służyć również jako kołyska. Długość wewnątrz gondoli to ok 78 cm.

Konstrukcja

Rączka z czarnej eko skóry może być podniesiona lub obniżona.

Na konstrukcji znajduje się pojemny kosz z dodatkową torbą z uchwytem do przenoszenia.

Spacerówka

Siedzisko spacerowe w Bebetto Bresso Premium Class możemy zamontować tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Spacerówka jest dość duża, ale może trochę szkoda że przeznaczona do użytkowania do 15 kg, gdzie większość firm stara się już robić spacerówki przeznaczone do 22 kg.

Siedzisko zostało zmienione w stosunku do poprzedniej wersji, dla mnie ta zmiana znowu na duży plus.

Oczywiście najważniejszym atutem jest tutaj olbrzymia budka, w górnej części z okienkiem do podglądu i wentylacji.

Oparcie możemy rozkładać w 3 pozycjach, również na całkiem płasko, uzyskując w ten sposób dużą powierzchnię do spania, nawet dla większego dziecka.

Podnóżek również jest regulowany , eko-skóra pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

W pałąku pojawił się przycisk do jego odpinania w łatwiej dostępnym miejscu

Najwieksza pozytywna zmian to zmiana samego wnętrza.

Na siedzisku pojawiła się wyjmowana bardzo fajna profilowana miękka wkładka .

Boki wewnętrzne, które były wcześnie z plastiku teraz obszyte są również miękką ekoskórą.

Standardowo 5 pkt pasy bezpieczeństwa z naramiennikami i dodatkowy pas krokowy.

W zestawie do spacerówki znajduje się też osłonka na nóżki na chłodniejsze dni. Osłonkę przypinany na napy magnetyczne. Takie okrycie na pewno będzie wykorzystane w chłodniejsze dni.

W modelach premium znajdziecie również fajne pokrowce na każdy element wózka.

Składanie

Sama złożona konstrukcja nie zajmie dużo miejsca, ale już ze spacerówką czy z gondolą do przechowywania będziemy potrzebować więcej miejsca.

Kolorystyka

Muszę jeszcze wspomnieć o nieco zmienionej kolorystyce. Tak lubiany miedziany stelaż występuje teraz tylko z granatową tkaniną (Stella 01), dodatkowe kolory to Silver (rama srebrna z tkaniną czarną lub grafitową) i Dark (grafitowy stelaż z połyskiem , tkanina beżowa i grafitowa)

bresso_stella

Do dokupienia:

Podusmowanie

Plusy: zmiana systemu regulacji budki, koła, amortyzacja

Minusy: rozmiar i waga wózka

Dane techniczne

Waga ze spacerówką , gondolą: ok. 14 kg

Waga stelaża: 8,8 kg

Waga gondoli: 4,7 kg

Długość wewnętrzna gondoli: 78 cm

Wysokość oparcia w spacerówce: 50 cm

Udostępnij artykuł