Wyszukiwanie
x

Baby Monsters Fresh 3.0 – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie
Model ten prowadzi się bardzo lekko i jest super zwrotny. Amortyzacja jest raczej miejsko parkowa, nawet śmiem twierdzić, że jej prawie wcale nie czuć. No cóż nie jest to wózek terenowy, takie wózki są bardzo popularne w Hiszpanii i innych europejskich krajach, na naszych polskich drogach będą miały trudno się przyjąć.
 
Choć już obserwujemy, że rodzice coraz częściej stawiają na mały kompakt, a amortyzacja nie jest priorytetem wyboru.
 
Koła z odpornego na uszkodzenia materiału, są dość mało elastyczne. Koła z przodu można zablokować do jazdy na wprost, można je też szybko zdjąć. Koła z tyłu również zdejmiemy jednym przyciskiem.
 
Kosz na konstrukcji jest duży, nie ma żadnego przykrycia, ale nie każdemu to przeszkadza.
 
W spodzie gondoli jest dodatkowy pręt do stabilizacji gondoli, jeśli zbyt duże luzy techniczne były uciążliwe na wybojach dałyby się we znaki, zawsze możemy skorzystać z tej dodatkowej stabilizacji.
 
Hamulec na osi z tyłu, blokada chodzi sprawnie, odblokowanie niestety od dołu w sandałkach może być kłopotliwe.
 
Teleskopowa regulacja rączki, taki system jest dla niektórych wygodniejszy, niż tzw. rączka łamana, ja należę do tych, którzy wolą teleskopową. Rączka i pałąk obszyte bardzo estetyczną i wysokiej jakości ekoskórą.
 
Mechanizm uchylania budki chodzi sprawnie, chociaż szkoda że budka nie ma dodatkowego daszka lub poszerzenia, co byłoby przydatne  latem i w chłodniejsze dni.
 
Wnętrze gondoli bawełniane, można je wyjąć do prania. Gondola wygląda na małą, ale to tylko wrażenie długość jest standardowa, jest ona tylko o ok 2 cm węższa od gondoli w polskich wózkach.
 
Możliwość złożenia gondoli na płasko będzie plusem do przewożenia czy przechowywania.
 
Mechanizm odpięcia gondoli znajduje się po obu stronach misy.
 
Gondola jest bardzo lekka, do położenia jej na ziemi trzeba złożyć adaptery, ale nie jest to kłopotliwe.  W spodzie są też nóżki, dzięki którym możemy spokojnie położyć gondolę na ziemi.
 
Spacerówkę można zamontować w dwóch kierunkach. Oparcie w siedzisku można ustawiać w 3 pozycjach, również do pozycji całkowicie na płasko. Dziecko będzie miało dużą i wygodną powierzchnię do spania.
 
Budka jest wystarczająco duża, aby zakryć całe dziecko, nie ma dodatkowych rozkładanych paneli do powiększania budki, ale są one zbędne.
 
Podnóżek regulowany zakończony półką na buciki.
 
Barierka nie jest uchylana, szkoda bo to się bardzo przydaje.
 
Wygodne siedzisko z bardzo miękką wkładką. 5 pkt pasy z możliwością regulacji wysokości i szerokości oraz naramiennikami i osłoną na pas krokowy.
 
Niewątpliwym walorem tego wózka jest możliwość złożenia go razem ze spacerówką. Nie jest on duży i z całą pewnością jak na wózek wielofunkcyjny jest lekki.
 
Sama konstrukcja składa się też szybko i jest bardzo mała.
 
Na tej konstrukcji możemy wpiąć fotelik samochodowe różnych marek za pomocą adapterów.
 
Dodatkowo do tego wózka można dokupić super torbę. Do noszenia na w ręce, na ramieniu lub do powieszenia na rączce wózka. W środku przewijak oraz folia przeciwdeszczowa, przegródki i liczne kieszenie, z boków kieszeń z pojemnikiem na żywność oraz kieszeń z folią termoizolacyjną na butelkę.
 
Wózek ten będzie dobrym wyborem dla osób, które planują spacery raczej po równych terenach, cenią sobie mobilność i możliwość kompaktowych rozwiązań.
Plusy: lekki, mały , bardzo zwinny, składany ze spacerówką
 
Minusy: koła, amortyzacja
Udostępnij artykuł