Wyszukiwanie
x

Anex Sport – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Zestaw Anex Sport składa się z gondoli, wersji spacerowej oraz fotelika samochodowego. Wysoka jakość materiałów i nowoczesny styl nadają mu niepowtarzalny wygląd. Funkcjonalny, lekki i bezpieczny. Harmonijna kolorystyka i wzornictwo przykuwają uwagę. Zacznijmy od tego na co trzeba zwrócić uwagę w każdym wózku: rozmiary i waga, amortyzacja, koła, wentylacja, hamulec gondola, siedzisko spacerówki, składnie stelaża.
Wymiary: rozłożony wysokości 123 cm, szerokość 59,5 , długość 110, długość gondoli 77 cm, szerokość gondoli 37 cm, wysokość gondoli 157 cm 
Waga: stelaż 8,8 stelaż razem z gondolą 13,4 kg, waga gondoli 4,2 , spacerówka stelaż z siedziskiem 13,4 kg

Zestaw zawiera:

– aluminiowy stelaż
– pompowane koła
– gondola z kokosowym materacem
– wersja spacerowa
– torba na rączkę w formie plecaka
– koszyk na stelażu
– folia przeciwdeszczowa
– moskitiera
– fotelik samochodowy z adapterami

Do dokupienia:

– uchwyt na kubek
– parasolka
– śpiwór
– mufka
– opakowanie termiczne
– futerko ozdobne na budkę 

Gondola

Duża, komfortowa gondola z kokosowym materacem, wyściełana bawełną z jonami srebra, którą w łatwy sposób można zdemontować do prania
Zewnętrzna regulacja wysokości oparcia w dnie gondoli umożliwia zmianę pozycji bez wyjmowania dziecka.
Wentylacja zarówno w dnie gondoli jak i w budce gondoli zapewnia cyrkulacje powietrza, co jest bardzo ważne podczas upalnych dni.
Wyprofilowane dno gondoli powoduje, że może ona spełniać również funkcje kołyski.
Prosty system wypinania gondoli ze stelaża. Przyciski ukryte są w rączkach do przenoszenia, łatwo je wcisnąć i wypiąć szybko gondolę
Wersja spacerowa do użytku dla dzieci, które już zaczynają samodzielnie siadać.
osobno regulowane oparcie w 3 stopniowej skali ( pozycja leżąca , pół leżąca i siedząca). Kilkustopniowa regulacja podnóżka jest bardzo komfortowa bo dostosowuje pozycje dziecka do wieku i sytuacji.
Dodatkowy materac na siedzisku spacerówki poprawia komfort małemu dziecku. Kiedy siedzisko robi się już ciasne można zdemontować materacyk co powiększy siedzisko.

Spacerówka

Wersja spacerowa w Anex Sport do użytku dla dzieci, które już zaczynają samodzielnie siadać.
osobno regulowane oparcie w 3 stopniowej skali ( pozycja leżąca , pół leżąca i siedząca). Kilkustopniowa regulacja podnóżka jest bardzo komfortowa bo dostosowuje pozycje dziecka do wieku i sytuacji.
Dodatkowy materac na siedzisku spacerówki poprawia komfort małemu dziecku. Kiedy siedzisko robi się już ciasne można zdemontować materacyk co powiększy siedzisko.

Konstrukcja

Amortyzatory na tylniej osi mają regulacje twardości , możemy je ustawić w pozycji twardej lub miękkiej.
Pompowane koła. Prosty system demontażu kół zarówno przednich jak i tylnich, koła przednie demontujemy poprzez naciśnięcie przycisku w górnej części obrotnicy. Możliwość blokady kół do jazdy na wprost , poprzez przekręcenie obrotowej blokady. Koła tylne demontujemy na 2 sposoby, przyciskiem na środku koła zdejmujemy samo koło , czerwonym przyciskiem na tylnej oso demontujemy koło wraz z osią.
Centralny hamulec blokujący jednocześnie 2 koła, pedał hamulca znajduje się na tylnej osi. Pedał hamulca jest tak wyprofilowany, że pozwala nam na odblokowane zarówno od góry jak i od dołu.
Rączka wózka może być regulowana w dużym zakresie od 80 – 110 cm co jest wartościowym udogodnieniem dla wysokich lub bardzo niskich rodziców.
Prosty system składania wózka, poprzez podciągnięcie równocześnie 2 plastikowych elementów po obu stronach rączki.  Jedna z tych dźwigni zabezpieczona jest czerwoną blokadą , którą podczas składania musimy wcisnąć w celu odblokowania. Złożony stelaż zabezpieczony jest blokadą, która zabezpiecza przed niekontrolowanym rozłożeniem stelaża.

Podsumowanie

Plusy:
– podwójna regulowana amortyzacja
– design zgodny za aktualnymi trendami
– mały kompaktowy rozmiar po złożeniu 
– możliwość powiększenia budki w wersji spacerowej

Minusy:
– brak odblasków
– siedzisko spacerówki nie rozkładane na płasko

Udostępnij artykuł