Wyszukiwanie
x

Anex Cross – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Anex Cross to połączenie stylu i wygody w bardzo nowoczesnym wydaniu. Dla rodziców dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo jak również nowe trendy mody i styl. Ten wózek dziecięcy ma technologiczne rozwiązania, które są przemyślane i przewidują potrzeby dziecka i rodziców.

 

Zacznijmy od tego na co trzeba zwrócić uwagę w każdym wózku: rozmiary i waga, amortyzacja, koła, wentylacja, hamulec gondola, siedzisko spacerówki, składnie stelaża.

Wymiary: rozłożony wysokości 123 cm, szerokość 59,5 , długość 110, długość gondoli 77 cm, szerokość gondoli 37 cm, wysokość gondoli 157 cm 
Waga: stelaż 8,8 stelaż razem z gondolą 13,4 kg, waga gondoli 4,2 , spacerówka stelaż z siedziskiem 13,4 kg

Zestaw Anex Cross zawiera:

– aluminiowy stelaż
– pompowane koła
– gondola z kokosowym materacem
– wersja spacerowa
– torba na rączkę w formie plecaka
– koszyk na stelażu
– folia przeciwdeszczowa
– moskitiera
– fotelik samochodowy z adapterami

Do dokupienia:

– uchwyt na kubek
– parasolka
– śpiwór
– mufka
– opakowanie termiczne
– futerko ozdobne na budkę 

Gondola

Plastikowa misa gondoli pokryta poliestrową tkaniną i eko skórą. W środku znajduje się  kokosowy materac, wnętrze wyściełane jest bawełną z jonami srebra, którą w łatwy sposób można zdemontować do prania
Zewnętrzna regulacja wysokości oparcia  znajduje się w dnie gondoli, co umożliwia zmianę pozycji dziecka bez jej wyjmowania. Należy pamiętaj że przycisk służący do regulacji należy wcisnąć co odblokuje możliwość zmiany pozycji.
Wentylacja znajduje się  w  dnie misy gondoli, jest to bardzo ważny element szczególnie w upalne dni. 
Rozsuwana wentylacja w budce ma dodatkowy atut , powiększa powierzchnię budki, przez co chroni dziecko przed słońcem.
Prosty system wypinania gondoli ze stelaża. Przyciski ukryte są w rączkach do przenoszenia, łatwo je wcisnąć i wypiąć szybko gondolę.

Spacerówka

Wersja spacerowa w Anex Cross jest do użytku dla dzieci, które już zaczynają samodzielnie siadać.
Oparcie w siedzisku ma 3 stopniową regulacje wysokości (pozycja leżąca , pół leżąca i siedząca). 
Regulacja podnóżka od pozycji leżącej do siedzącej dla starszego dziecka.
Składaniu i rozkładaniu budki gondoli zawsze towarzyszy charakterystyczny dźwięk „klikanie”, aby unikać tego dźwięku wystarczy nacisnąć nieco budkę podczas ruchu składania lub rozkładania.
Dodatkowy materac na siedzisku spacerówki poprawia komfort małemu dziecku, dla starszego można zdemontować ten element przez co powiększyć powierzchnię siedzenia.
W wersji spacerowej znajdują się regulowane 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Pasy można dostosować do wielkości dziecka poprzez regulacje długości i wysokości ustawienia pasów.
Pas krokowy również można regulować. Barierka – pałąk wypinana z obydwóch stron posiada regulacje wysokości.
Wersja spacerowa posiada zimową osłonkę na nóżki, która spełni się w chłodne dni.

Konstrukcja

Aluminiowa konstrukcja wózka wyposażona w 6 sprężynowych amortyzatorów. 2 z nich znajdują się przy przednich kołach, reszta na tylnej osi.
Amortyzatory na tylnej osi mają regulacje twardości , możemy je ustawić w pozycji twardej lub miękkiej.
Pompowane koła, wszystkie cztery wielkości 10 cali. Prosty system demontażu kół zarówno przednich jak i tylnich, koła przednie demontujemy poprzez naciśnięcie przycisku w górnej części obrotnicy. Możliwość blokady kół do jazdy na wprost , poprzez przekręcenie obrotowej blokady. Koła tylne demontujemy na 2 sposoby, przyciskiem na środku koła zdejmujemy samo koło , czerwonym przyciskiem na tylnej osi, demontujemy koło wraz z osią.
Centralny hamulec blokujący jednocześnie 2 koła, pedał hamulca znajduje się na tylnej osi. Pedał hamulca jest tak wyprofilowany, że pozwala nam na odblokowane zarówno od góry jak i od dołu.
Rączka z eko skóry regulowana w zakresie od 80 – 110 cm.

Prosty system składania wózka, poprzez podciągnięcie równocześnie 2 plastikowych elementów po obu stronach rączki.  Jedna z tych dźwigni zabezpieczona jest czerwoną blokadą , którą podczas składania musimy wcisnąć w celu odblokowania. Złożony stelaż zabezpieczony jest blokadą, która zabezpiecza przed niekontrolowanym rozłożeniem stelaża.

Podsumowanie

Plusy:
– wyróżniający design 
–  trwały materiał eko skóra  
–  bardzo lekkie manewrowanie


Minusy:
– brak odblasków
– długość po złożeniu (ponad 100 cm z kołami)
– siedzisko spacerówki nie rozkłada się do pozycji płaski
– konstrukcja nie składa się z wersją spacerową

Udostępnij artykuł