Wyszukiwanie
x

Espiro ONLY – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Model Only należy do wózków kompaktowych, czyli jest niewielkich rozmiarów, jest lekki ok 11kg oraz składany z siedziskiem spacerowym. 
Taki model jest wystarczający na cały okres wózkownia, bez konieczności wymiany na mniejszą spacerówkę tak reklamuje ten wózek producent. Po tym jak miałam okazję go przetestować, muszę się z tym zgodzić. 
Jest jeden warunek jednakże, jeśli będziemy chcieli podróżować samolotem , pociągiem z wózkiem jednak trzeba się będzie skusić na coś mniejszego. 
Amortyzacja jest na wszystkich 4 kołach, nie jest tak miękka jak sprężynowa ( mam na myśli takie tradycyjne sprężyny widoczne przy osiach w większości dużych polskich wózków), ale wystarczająca do jazdy w każdym nawet trudnym terenie 
Koła to po niskiej wadze wózka drugi największy jego atut. Są duże pompowane z oponą z bieżnikiem i to dzięki nim wyboje i leśne trakty nie będą nam straszne. 
Przednie koła tradycyjnie można zablokować do jazdy na wprost. 
Zdjęcie kół przednich do konserwacji nie będzie proste, trzeba użyć np śrubokrętu, koła z tyłu zdejmują się jednym przyciskiem bez problemów. 
Wózek dość sprawnie podbija się na przeszkody to dzięki amortyzacji. 
Hamulec przy prawym kole mały i niezbyt przyjazny kiedy będziemy nosić sandały. 
Teleskopowa regulacja wysokości rączki. Rączka jest pokryta ekoskórą tak samo jak barierka. 
Materiał z którego wykonany jest wózek jest wodoodporny i posiada filtr UV 50+. 
Sama gondola umieszczona jest dość nisko na stelażu, dla mnie jako osoby mającej 172 cm jest to stanowczo za nisko, ponieważ częste schylanie się do dziecka może powodować problemy z plecami. Dla niższych osób ta wysokość położenia gondoli może być odpowiednia. 
Budka z dodatkowym daszkiem z przodu, z tyłu z odsuwanym panoramicznym podglądem i wentylacją w jednym. Powiększenie budki w gondolach jest zawsze dla mnie na plus dla wózka. 
Aby położyć budka w gondoli musimy nacisnąć 2 przyciski równocześnie. W budce gondoli i spacerówki od wewnętrznej strony znajdziemy suwak, pod którym ukryta jest moskitiera. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, bo nie trzeba wozić ze sobą dodatkowego sprzętu. 
Pokrywa w gondoli z niewielkim kołnierzem, który trzyma się za pomocą magnesów, a całość przypinana jest na szczelny zamek. 
Wnętrze gondoli ma 75 cm długości, wypinane jest w całości do prania. materacyk jest miękki i wysoki. 
Do zdjęcia gondoli musimy użyć obu rąk. Gondola jest lekka waży niecałe 4 kg. 
W spodzie znajduja sie nóżki, które spełnią swoja rolę gdy bęziemy kłaść wózek na ziemii. 
Fajnym rozwiązaniem jest możliwość złożenia gondoli do transportu i przechowywania na całkiem płasko, sprawdziłam że robi się to dość szybko i mechanizm składania jest bardzo prosty. 
Konstrukcja składa się 2 ruchami, mechanizm umieszczony jest po obu stronach rączki. Konstrukcja waży zaledwie 7 kg i może po złożeniu samodzielnie stać. Do rozłożenia należy pamiętać o zdjęciu podwójnej blokady z konstrukcji.

Niewątpliwym atutem tego modelu jest bardzo duży koszyk w dodatku zamykany. 
Siedzisko spacerowe możemy zamontować tyłem i przodem do kierunku jazdy. Spacerówka wygląda na niewielką, ale spełnia funkcje dużego siedziska i faktycznie może być to jedyny wózek jaki kupimy bo przewozić w niej mozemy dzieci nawet do 22 kg wagi. 
Budka jest duża, ale powiększyć ją możemy odsuwając dodatkowy panel. 
Kolejny suwak w budce odsłoni nam moskitierę na całym panelu. W górnej części znajduje się też niewielkie okienko do podglądu. Takie duże budki to naprawdę ważna rzecz w spacerówce, przydają się zarówno zimą jak i w słoneczne dni do zasłonięcia dziecka. 
Siedzisko jest miękkie z bocznymi zabezpieczeniami. Oparcie jest wysokie 48 cm. 5 pkt. pasy bezpieczeństwa z regulacją na wysokość i szerokość oraz z miękkimi naramiennikami. 
Barierka jest uchylana i to lekko chodzącym przyciskiem. 
Podnóżek regulowany z ekoskóry bez ogranicznika, co pozwala większemu dziecku swobodnie postawić nogi na półeczce 
Oparcie możemy pochylać w 3 pozycjach, również do pozycji całkiem leżącej. 
Na wyposażeniu spacerówki jest osłonka na nóżki, którą użyjemy w chłodniejsze dni.

Niewątpliwym atutem jest możliwość składania stelaża razem z siedziskiem spacerowym i to w obu pozycjach położenia siedziska. 
W standardowym wyposażeniu znajdziemy już wspomnianą osłonkę na nóżki do spacerówki, wszytą w budkę moskitierę, dużą torbę na ramię. W kieszonce znalazłam również specjalne rzepy, którymi możemy przypiąć torbę na rączkę. Posiada kieszonki na zewnątrz i wewnątrz z folią termoizolacyjną (będzie tam można zostawić ciepła butelkę).. Wewnątrz znajdziemy również podręczny przewijak. 
Nie ma na wyposażeniu standardowym foli przeciwdeszczowych. MOżemy je dokupić dodatkowo. Są specjalnie dedykowane do spacerówki i gondoli. 
Producent zapewnia również do dokupienia adaptery do zamocowania na tej ramie fotelika samochodowego. 


Plusy: lekki, składany ze spacerówką, duże budki, dobre koła i amortyzacja. 
Minusy: niskie położenie gondoli może być problemem dla wysokich osób,, do większości funkcji musimy używać obu rąk, brak w komplecie folii trzeba je dodatkowo dokupić Dane techniczne: 
Waga z gondolą 10,9kg 
Waga ze spacerówką 11kg 
Waga samego stelaża 7kg 
Wysokość oparcia 48 cm 
Szerokość siedziska 34 cm 
Długość gondoli 75 cm

Udostępnij artykuł