Wyszukiwanie
x

Britax Smile III – Recenzja wózka dziecięcego

Opinie

Wózek Smile III dedykowany jest rodzicom, którzy lubią długie spacery na łonie natury. Dlaczego tak uważam, ponieważ to duże koło z bieżnikiem, dobre zawieszenie i impregnowany materiał i odblaskowe taśmy świetnie się do tego nadają. 
To dzięki amortyzacji centralnej zawieszenia i amortyzacji kół przednich jazda po kostce typu kocie łby, leśnych ścieżkach i dziurawych chodnikach będzie bardzo płynna. Podbicie na przeszkodę będzie naturalne, nie trzeba w niego wkładać dużo siły bez. 
Hamulec z oznaczeniem kolorystycznym stop and go jest przyjazny sandałom, bo nacisk robimy tylko od góry a oznaczenie z kolorem pokazuje w jakiej pozycji jest hamulec. 
Koła w tym wózku mają znaczący wkład w pokonywaniu nierówności, koła są duże i pompowane z bieżnikiem.Koła z przodu standardowo możemy zablokować do jazdy na wprost i zdjąć jednym przyciskiem. Pamiętajmy o zdejmowaniu kół do konserwacji, bo po jeździe w błocie czy piasku warto przeczyścić mechanizm kół, aby zachować ich 100% sprawność. Koła z tyłu zdejmujemy przyciskiem centralnym na zewnątrz koła.

Rączka do prowadzenia obszyta jest estetyczną brązową ekoskórą, regulacja wysokości tzw. systemem łamanym. 
Gondola położona jest na takiej wysokości że zarówno osoby wysokie jak i niskie nie będą miały dyskomfortu przy schylaniu do niej. 
Budka z przodu ma dodatkowy wysunięty daszek. Z tyłu możemy odsunąć cały panel wypełniony moskitiera do wentylacji. Osłonka w gondoli ma z przodu wyższy kołnierz, który chroni od wiatru, zapięcie całości na zatrzaski. 
Składanie budki jest bardzo przyjazne , naciskamy przyciski i nie musimy ich trzymać do złożenia budki. Taki system uważam za bardzo potrzebny, bo trudno złożyć budkę jeśli musimy równocześnie trzymać przyciski. 
Wnętrze z bawełnianym obszyciem , które po odsunięciu suwaka możemy zdjąć w całości do prania. Gondola wyposażona jest w materac, długość wewnętrzna gondoli to 73 cm. Może i nie jest to bardzo duża gondola, ale wystarczająca do wożenia dzieci do 5-6 miesiąca. 
Zdjęcie gondoli przyciskami z pamięcią (czyli nie muszę wciskać 2 równocześnie). 
W spodzie gondoli znajdują się nóżki, które spełnią swą funkcję, gdy będziemy kłaść gondolę na ziemi. 
Fajną rzeczą w tym wózku jest możliwość złożenia gondoli na płasko, robimy to właściwie 3 ruchami , odsunięcie wewnętrznej wyściółki , złożenie 1 prętów napinającego i złożeniu drugiego prętu napinającego . uzyskujemy w ten sposób bardzo płaską gondolę do przechowywania i transportu. 

W tym modelu należy też zwrócić uwagę na olbrzymi kosz na konstrukcji, wg producenta ma on udźwig aż 7 kg. Wokół kosza są taśmy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa przy spacerach po zmroku. 

Do złożenia konstrukcji musimy użyć obu rąk, tak jak to jest w większości wózków wielofunkcyjnych. Rama wraz z kołami po złożeniu waży 9 kg. Przy składaniu należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie kół przednich , jeśli wejdą one pod kosz, między koła przednie to całość będzie dużo mniejsza po złożeniu.

Siedzisko spacerówki standardowo możemy wpiąć tyłem i przodem do kierunku jazdy. Spacerówka robi wrażenie niewielkiej , ale to tylko pozory , może posłużyć nawet dla 3-4 latków, ponieważ została przetestowana do 22kg. 
Budka w spacerówce po odsłonięciu ukrytego panelu powiększa się o 1/3. U góry znajduje się okienko z moskitierą do wentylacji i podglądu. 
Oparcie możemy rozłożyć w 3 pozycjach, również do prawie całkiem leżącej. 
Podnóżek z podparciem na buciki wykonany z tworzywa sztucznego będzie łatwy do wyczyszczenia. 
W siedzisko wszyty jest też pas krokowy to rozwiązanie pojawia się w niewielu wózkach, ale jest bardzo przydatne. Gdybyśm zapomnieli o zapięciu pasów dziecku lub dziecko samo odpięło je, to pas krokowy zapobiega jego wysunięciu z wózka. 
Barierkę możemy uchyli, co ułatwi nam wsadzanie dziecka . 
Siedzisko ma wysokie plecy 48 cm , wygodną powierzchnię siedzącą dość głęboką, czyli dziecku nie będzie wiać z boków. 5 pkt. pasy bezpieczeństwa z naramiennikami. 

Wózek możemy złożyć również z siedziskiem spacerowym ale tylko w pozycji przodem do kierunku jazdy. Po złożeniu spokojnie zapakujemy całość do większości bagażników samochodów. D 

Plus: dobre koło, zawieszenie, systemy regulacji budki, duży kosz 
Minusy: brak wyposażenia, adaptery do fotelika nie pasują do wszystkich modeli fotelików 

Dane techniczne: 
Waga wózka 13 kg 
Waga konstrukcji z kołami 9 kg 
Szerokość wózka 57 cm 
Wewnętrzna długość gondoli 73 cm 
Szerokość siedziska spacerowego 30 cm 
Wysokość oparcia 48 cm 

Udostępnij artykuł